Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oculus Rift S - Alza vs. Amazon

Zdravím,
Chci si objednávat brýle pro virtuální realitu Oculus Rift S. Problém je, že se jedná o poměrně nový produkt, který Oculus nedováží do ČR a tuzemské obchody je nemají skladem a nejsou zatím schopni říci, kdy budou. Momentálně mám objednávku na Alze s cenou 12 800 Kč. Brýle jsem ale našel na německém Amazonu a jsou tam za 450 € s dopravou zdarma do ČR. Jsou tam levnější a hlavně skladem.
Myslíte, že mám raději čekat na Alzu nebo rovnou objednávat na Amazonu a ušetřit? Jde mi samozřejmě o případnou reklamaci, která by s Alzou probíhala asi pohodlněji (zatím s nimi mám velmi dobrou zkušenost). S Amazonem na druhou stranu nemám žádné zkušenosti.
Díky za odpovědi.

Tak datum dodání mi změnili z 10.7. na 1.7. a fakt to ten v den přišlo. Přivezli to tedy velmi rychle a to navíc s dopravou zdarma. A oproti obchodům tady, fakt levněji. Za ušetřené peníze jsem si koupil nějaké hry alespoň.
Co mě trochu děsí je to samotný balení. V originální krabici od Oculusu měla být krabička s AA bateriemi, display-port adaptérem, návodem a záručákem. To vše sice mám, ale bylo to tam tak pohozený bez té malé krabičky. Návod je navíc zašpiněný. Kabel taky nebyl smotán, jak by měl a čočky byly přikryté obyčejným kuchyňským ubrouskem (správně nemají být zakryté vůbec). Mám tedy podezření, že už to snad někde někdo rozbaloval a kdo ví, jestli i používal. Jinak zařízení samotné funguje jak má a za ty dva dny hraní jsem fakt spokojený. Nevím, ale jestli to nevrátit kvůli tomu pochybnému zabalení.

To vše sice mám, ale bylo to tam tak pohozený bez té malé krabičky.

- Rift S jsem zkousel a rozbaloval, ty 2 malé baterky byly primo v baleni v cerném skladaci kartonu. Baterie byly zvlast zabeleny v tvrdém igelitu.
- Na cockach zarizeni byly 100% plastové ochrané naplasti tak jako u vsech VR brylich.
- Podle tvého popisu jde o zanovni zbozi, mozna jsi se jen spatne dival u objednavky, co by mohlo odpovidat i té nissi cene. U tvém uctu Amazon a detailech se podivej na informace o zakazce. Jestli je jako "NOVY" a udelal jsi "FOTO" (coz bych doporucil vzdy kdyz neco takového prijimas) jako dukaz o stavu v jakém dosli, tak ti je Amazon vymeni (zaplati i postovné) tak jako v pripade ze objednavka nebyla kompletni. Adaptér miniDisplayPort -> DisplayPort byl soucasti baleni.

[Amazon cena za] :
Nové za : 449,00 €
Pouzité za 395,12 €

[87350-oculus-s-png]
* Ale resit to, no, rozumim tvim obavam, ale jestli je komplet a funguje, zaplatil jsi za pouzity tak bych to asi prekousl. Pujde zrejme o nejakého uzivatele ktery je jen zapojil, zkusil a poslal zpet. Tyto VR bryle jsou pak po navratu otestovany, osetreny (proto ti dali jiny ochrany kryt na cocky) zabaleny (nemusi byt pouzit original karton) a prodany jako zanovni.
Jestli jsi zaplatil za "nové" a dosli ti ti "pouzité" tak se neboj kontaktovat Amazon, rychle odopovi a nabidnou ti vymenu. Postové také zaplati, jen ti poslou na vytisknuti takovy papir strana 1 vytisknes a prilepis na balicek. Stranu 2 das dovnitr baleni..