Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neustaly restart PC

Prosim o radu:
Mam nove PC: 4-jadro 2,4GHz, 4GB ram, Nvidia 9800GT, nova zakladovka.Poskladala mi to profi firma,OS sem si instaloval sam.
Win XP,SP3cz a vsechny klasicke programky.Vsechny ovladace dobre nainstalovane, system hlasi vse v poradku.
Pri praci ve win bezi normalne,ale pri hrani her se mi po kratke chvilce restartuje.Driv to psalo:"System windouws byl zastaven, aby nebyl poskozen pocitac."Ted uz nevypise nic a jen se restartuje.
Zkusil jsem uz treti verzi windows a dela to porad.U stareho PC se mi to nestavalo.
Muzete mi prosim nekdo poradit?Budu moc vdecny,dekuji.

Odnes to tej "profi" firme reklamovat, ze ten HW nefunguje (a trebars im to mozes aj predviest, ak vies pri com konkretne to padne, pri zatazi, nejakej hre alebo kedy - to si mal napisat aj sem, bez toho je to len otazka "nejde mi auto, co mam robit?").

Moc se omlouvam,jestli to tu uz zaznelo.
Teplota procesoru 30,HDD 34,system 39 stupnu.PC healt mam v BIOsu zakazany.
Napsal jsi:Ani restart nezakazes-to se da nejak v systemu zakazat?
Pada mi to pri modernejsich hrach:Heroes 5, Doom3 atd...

Jeste jednou se omlouvam za otravovani a moc dekuju.

Ale teploty mas merat ked hras, a nie ked nic nerobis. Hlavne teplotu grafiky (skus si stiahnut speedfan (www.google.com) a sleduj teploty).

Podobna otazka je tu denne, staci si len zalistovat v poradni (myslim ze bude stacit dnes a vcera).
Restart pri zavaznej chybe sa da vypnut v ovl.panely - system - karta o starte systemu, tam mas nejake tlacitko o nastaveni startovania a tam si odskrtnes restart pri zavaznej chybe. Potom budes vidiet co za chyba nastala (moze byt chyba v ovladacoch - to by si mal vidiet na modrej obrazovke ked to padne) ale moze byt aj chyba v nedostatocnom zdroji (velmi pravdepodobne ak to nie je prehrievanim - v tom pripade a aj v pripade prehrievania odniest "profi" firme nazad).

Teploty,ktere ted udam jsou po te co mi to spadlo.V nekterych se ale neshoduje BIOS s SpeedFanem:

BIOS: VCOVRE 1,316V
DDR18V 1,888V
+3,3 3,376V
+12 12,175V
system 37C
CPU 34

a program: Temp1: 38C
Temp2: 29C
Temp3: -2C ?
Temp: 1C ?
HD0: 31C
Core1-3: 39C

Napeti:

Vcore1 1,22V
Vcore2 1,89V
+3,3V 3,39V
+5V 5,11V
+12V 2,94V ?
-12V -16,64V ?
-5V -7,07V ?
Vbat 3,1V

Napatia neries to mas dobre, skoda ze v speedfane nevidim teplotu grafiky. Mas nainstalene ovladace grafiky? Ake presne ovladace si tam instaloval a odkial? (kompletne co vsetko si tam instaloval)? Nainstalil si tam aj DirectX balik z microsoft.com?

Este okrem slabeho zdroja ma napada ze su blbo nastavene parametre RAM v BIOSe, bolo by dobre vediet ake presne mas RAM moduly (mal by to vypisat aj everest home). Prip. mozes si spustit aj test RAM (goldmemory.cz, stiahnut iso, napalit, nabootovat, nechat 2hodiny testovat).

Napisu co vim ted,zbytek budu patrat.
Zdroj 550W,ovladace mam dobre ke vsemu.Co se grafiky tyce,tak jsem zkousel jak orig. z CD(NVIDIA GeForce 9800 GT verze 6.14.11.7518),tak sem si stahl z NVIDIA.COM.DirektX mam nejnovejsi 9.c
Jinak po te,co jsem vypnul automaticky restart PC,tak bezi v pohode.Otazka je,jestli mi tu neco nevzplane...

O te RAMce ,co pises tomu moc nerozumim,takze mi to chvilku bude trvat.Jinak mam 800MHz rychlost a 4GB velikost-to ti je asi k nicemu.

directx 9c nie je najnovsi.
A nepytal som sa ta ci mas ovladace "dobre" ale ze presne ake a odkial (hlavne tie k chipsetu)

Vypnutie automatickeho restartovania nie je nic nebezpecne a ani nijak beh/padanie Win neovplyvnuje, padat ti to musi tak isto ako predtym. Akurat teraz namiesto restartu ostane stat na modrej obrazovke s vypisom chyby (a restartujes rucne klavesou alebo tlacitkom na bedni apod).

P.S. a tie RAM, v prvom rade si stiahni everest home (slunecnice.cz) a pozri sa v nom ze ake presne mas RAM moduly (ale najlepsie by bolo pozriet sa na nalepku na RAM moduloch) a podla toho skontrolovat BIOS (napatie RAM)

Minulý týden se mi stalo to samé, postavil jsem poč. na dvě jádra, vše nové, běželo to 3 dny. Při startu ani nenaběhl systém, pokud ano, po několika sec. se restartoval, i desetkrát za sebou. Mám nový zdroj, vyměnil jsem ho a je klid. Vzal jsem počítač do Alfacomp. a potvrdili vadnou 5V větev, v záruce zdroj vyměnili a je klid. Je dobré nakupovat tam, kde vadné bez problému vymění.
Snad rada pomůže - vyměň zdroj, vyzkoušej to.

Zdroj mam 550W a teplota grafiky je 45C po spadnuti.Problem je,ze se mi restartuje ikdyz jsem zakazal automaticky restart a tim padem se mi ani neukaze ta modra obrazovka.
PS:Jak se da ovlivnit teplota grafiky?Treba rychlost ventilatoru?Anebo nastavit vysku teploty grafiky,kdy zacne rvat system... Treba je nastaveny jen na 45C.