Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak "najít" Linux ve Windows

Nazdar,

mám W10 a stáhl jsme si subsystem Ubuntu (Linux). Ubuntu mi normálně běží a funguje (temrinál), ale nevím, kde. Když tam vytvořím složky, soubory atd., kde se mi to uloží? Jak to zjistím? Kde se mi ten Linux nainstaloval?

Díky za pomoc! ;)

subsystem jses jen v konsolovém prostredi tak si to musis prohledat nekde v /home/tvuj-ucet/ . Pro lepsi zobrazeni pouzij treba "tree"

sudo apt-get install tree

TiP ~ Pro grafické rozhrani jsem aktivoval a pouzivam vzdalenou plochu.

A mas v systému Windows zadano "zobrazit maskované slozky" ?
Pak se podivej do :

C:Users/Tvuj_Ucet/AppDataLocal/lxss

[b775737f0be31fcd6a9d2a5f86c2ea99.png]
- Pro zobrazeni souboru Windows pod Ubuntu, musis prejit na disk C:

cd /mnt/c

[87285-c-sub-png]

To je kde přesně?

- To (XRDP) musis nainstalovat v terminalu (prostredi) toho Ubuntu :

sudo apt-get install xrdp

etc

- Pak jen pod Window spust "vzdalena plocha" nebo pres prikazovy radek "WIN + R" napis :
https://support.microsoft.com/cs-cz/help/4028379/windows-10-how-to-use-remote-desktop

mstsc.exe

- Zadas adresu toho Ubuntu a nasledovne budes pripojen na GUI plochu Ubuntu.
- Nebo zkus v tom Ubuntu naistalovat "plochu/desktop", ale nevim zda-li je to v Linux_Subsystém mozné :

sudo apt-get install ubuntu-desktop

Nepotřebuju mít v Linuxu plochu. Dejme tomu, že potřebuji v linuxu vytvořit a nějak pracovat se soubory z Windows a nevím, jak se k nim dostat, když nevím, jakou mám cílovou složku.

Potřebuji přímo ovlivňovat soubory z Windows a právě nevím, jak se k nim dostat. Jinak vyzkouším tvé rady, linux už něco chroustá.

- Na disk C:/ Windows se musis dostat pres montazni bod /mnt :

sudo cd /mnt/c

Na disk D:/

cd /mnt/d

Na disk E:/

cd /mnt/e

- Jak uz budes na disku C:/, tak uz jsi na HDD kde mas Windows, pak se presunes dle potreby (pomoci jeho adresy) do tvé cilové slozky.

jak se k nim dostat, když nevím, jakou mám cílovou složku.

- To nemuze vedet nikdo kdyz ani ty sam nevis do jaké slozky se chces pripojit.
TiP ~ https://docs.microsoft.com/fr-fr/windows/wsl/faq

Napsal jsem to špatně. Myslel jsem domovskou složku/root, cílové složky a soubory samozřejmě znám, ale díky za povšimnutí. :D

Každopádně se přes cd /mnt/c (pro mě d) dostanu ke svým souborům, přesně toto jsem chtěl. Díky moc! ;)

Jinak můžu soubory a složky z W10 klasicky upravovat pomocí terminálu, že? Nebude mi v tom W nějak bránit, ne?

Ale jinak díky, můj hlavní problém vyřešen. ;)

Jinak můžu soubory a složky z W10 klasicky upravovat pomocí terminálu, že? Nebude mi v tom W nějak bránit, ne?

- Ano, muzes pracovat se soubory.
- Treba jestli programujes tak muzes spoustet skripty, delat to nebo tam to, od toho to prave je :-)
- Jediny problém muzou byt "pristupové prava" k urcitym objektum ke kterym by jsi musel mit nastavené vysi prava, nebo by jsi urcitému souboru, slozce musel prebrat prava. Ale jinak pro klasickou manipulaci se soubory by jsi mit problém mit nemel ;-)