Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zakázání "nežádoucích aktualizací" - ještě před stažením natož instalací

Dobrý den ,chtěl bych poradit, zda existuje vytvářená černá listina nežádoucích aktualizací: konkrétně win 7 x64. Myslím tím všeljaké balloty, žebrací lišty o přechod na windows8 nebo 10 nebo otravné popupy co budou hlásit konec podpory (nedávno na živě.cz) i včetně čísla aktualizace.

Nerad bych aktualizace zařízl ihned, protože bych rád updatovat 5 let starou instalaci.

Zároveň jádro dotazu je, zda existuje způsob (powershell, regedit), jak systému říci, že tyto aktualizace má vynechat., natož instalovat . Viděl jsem jen jednu stránku, kde je generovaný skript s wusa uninstall, což je jen odinstaluje.

PS: existuje něco jako disable windows tracking pro win 7?

Aktualizace se dnes instaluji jako jeden balik, fyzicky je to v jednom instalacnim souboru, takze je zrejme, ze nelze.

Osobne to delam tak, ze mam Windows update zakazany a instaluju od zacatku, co Microsoft presel na tento balikovy system, pouze only-security aktualizace, ktere stahuju z Microsoft katalogu a ikdyz jsem se obaval, ze vystraha ukonceni podpory Windows bude pritomna i zde, tak zatim neni.

pouze only-security aktualizace

tak.
1) předzáplaty pro ie11 (restart)
2) ie11 + příprava na rollupdate (restart)
3) "sp2" (restart)
4) stažené security aktualizace do prosince 2017, pak je ms pohnojil a už jim nevěřím + nedávno vyšla záplata zranitelnosti rdp (restart).

2) by šlo spojit s 1) a 3), ušetřit jeden restart. nezáleží na tom, batka se má sama nacpat do "po spuštění" a na konci zrušit.

stažené security aktualizace do prosince 2017

Ja stahuju security porad a neni tam problem, teda takova ta aktualizace na telemetrii se pres to uz nainstalovala, ale jde to nastesti zase odinstalovat, akorat si je treba to hlidat.

Stejne jednou budeme muset prejit na desitky, kde je telemetrie povinna.

Nepoznám, skus rusáka, snažílek sa venuje skompletizovaným záplatám pod *exe pre W7, tuším posledná jeho záplata je označená pod: UpdatePack7R2-19.6.15.exe

Do januára 2020, potom zrejme s jeho podporou W7 končí.

Nájdi si zipku alebo exe na nejakom rýchlom serveri, lebo KGB_FSB lumpenproletariát CCCP boľševických vrahov brzdia pakety, je to onánia.

https://blog.simplix.info/updatepack7r2/

Potom si WU spolu s Bits (disable) vyblokuj v Services.

Na GitHub nájdeš komplet hotové skripty pre doplnenie desiatok riadkov blokácie Telemetrie pre Firewall W7 a pre súbor Hosts.

Podobné hókusy dokáže vyrobiť o.i. vyblokovaní finálny klikací xindel: W10Privacy.exe

Len sa snaž zálohovať pred zaklikaním durch všetkého.

https://www.ghacks.net/2016/02/21/control-windows-updates-with-w10privacy-tool/

https://www.winprivacy.de/english-home/