Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nová televize Samsung mi opět přemazala externí HDD

Včera jsem sem psal ohledně toho, že mi televize smazala data z USB 3.0. Myslel jsem, že mi USB zavadila o magnetický čip nebo klíče v kapse a něco se porouchalo. Naštěstí jsem tam nic důležitého neměl, ale někdo mi tu poradil, že stačí formátovat a USB zase začne fungovat. Fungovalo to.

Trošku nebojácně jsem si dnes pouštěl na TV 4K filmy z externího HDD Western Digital a stalo se totéž znovu. Takže už znám pachatele. Přišel jsem o 2TB dat, tentokrát nenahraditelných. HDD nepřečte ani televize, ani počítač. Může mi někdo poradit, co s tím? Doufám, že jsem nepřišel o data, ale že jen TV čte HDD jiným způsobem, než PC a něco překonfigurovala. Nebo já nevím, plavu v tom.

Jsem rád za každou radu.

Nestrkat HDD do TV.
Ideal je si k TV pripojit pocitac (notebook) a externi disk pripojit k tomu. TV pak slouzi jen jako zobrazovadlo.

Nebo mam dobrou zkusenost se settopboxy (Evolveo), taky nic nepremazal. Nektere TV jsou opravdu zkriplene.

Edit: pokud si chces z TV nahravat na externi disk, tak samozrejme proc by ne, ale pak mit jeden HDD vycleneny jen pro tu TV a prehravat to tam. Pokud chces neco z TV ripnout a prehravat libovolne, tak settopbox, onehda jsem se tu o tom bavili a ja vim, ze Evolveo ok, ale padly tam i jine znacky a snad taky ok. Pokud o to budes mit zajem, jiste ti sem napise i nekdo dalsi.

Proc nenapojit pocitac k televizi taky trvale?

Tim samo nerikam, ze nemuzes mit multimedialni centrum nebo ze nemuzes prehravat data po siti.

Moznosti jak to delat je mnoho, ale zapojovat disk se svymi daty natoz cennymi a nezalohovanymi do TV je proste nesmysl. To je jakoby si o ztratu dat rikal.

Ja jsem mu dal jen navod, jak to treba delam ja. Jednoduse a bez jakychkoli nakladu snad mimo zakoupeni HDMI kabelu na propojeni graficke karty a TV.