Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nová televize Samsung mi opět přemazala externí HDD

Včera jsem sem psal ohledně toho, že mi televize smazala data z USB 3.0. Myslel jsem, že mi USB zavadila o magnetický čip nebo klíče v kapse a něco se porouchalo. Naštěstí jsem tam nic důležitého neměl, ale někdo mi tu poradil, že stačí formátovat a USB zase začne fungovat. Fungovalo to.

Trošku nebojácně jsem si dnes pouštěl na TV 4K filmy z externího HDD Western Digital a stalo se totéž znovu. Takže už znám pachatele. Přišel jsem o 2TB dat, tentokrát nenahraditelných. HDD nepřečte ani televize, ani počítač. Může mi někdo poradit, co s tím? Doufám, že jsem nepřišel o data, ale že jen TV čte HDD jiným způsobem, než PC a něco překonfigurovala. Nebo já nevím, plavu v tom.

Jsem rád za každou radu.

Nestrkat HDD do TV.
Ideal je si k TV pripojit pocitac (notebook) a externi disk pripojit k tomu. TV pak slouzi jen jako zobrazovadlo.

Nebo mam dobrou zkusenost se settopboxy (Evolveo), taky nic nepremazal. Nektere TV jsou opravdu zkriplene.

Edit: pokud si chces z TV nahravat na externi disk, tak samozrejme proc by ne, ale pak mit jeden HDD vycleneny jen pro tu TV a prehravat to tam. Pokud chces neco z TV ripnout a prehravat libovolne, tak settopbox, onehda jsem se tu o tom bavili a ja vim, ze Evolveo ok, ale padly tam i jine znacky a snad taky ok. Pokud o to budes mit zajem, jiste ti sem napise i nekdo dalsi.

Proc nenapojit pocitac k televizi taky trvale?

Tim samo nerikam, ze nemuzes mit multimedialni centrum nebo ze nemuzes prehravat data po siti.

Moznosti jak to delat je mnoho, ale zapojovat disk se svymi daty natoz cennymi a nezalohovanymi do TV je proste nesmysl. To je jakoby si o ztratu dat rikal.

Ja jsem mu dal jen navod, jak to treba delam ja. Jednoduse a bez jakychkoli nakladu snad mimo zakoupeni HDMI kabelu na propojeni graficke karty a TV.

chytrotv jsou schopné zapisovat na flashku. někde v menu mohou mít skrytou funkci "odpojit flashku", ale nikdo to nepoužívá a flashka se odpojuje za chodu.
při špatném vytažení musí chcípnout.

to co ti radilo bylo anonymní prázdninové děcko, kterému bylo jedno že přišlo o data na flashce a po příčině chyby nepátralo.
tobě nevadilo, že tvoje telka může poškodit flashku a strčil jsi tam rovnou externí disk.

můžeš pátrat v návodu k telce, jestli vyžaduje nějaký souborový systém - a nesnaží se to přepsat k obrazu svému.
jestli bohužel umí zapisovat na flashku, musel bys disk vytahovat při vypnuté tv, vyzkoušet na flashce. (hledat něco v menu samsungu je absurdní)
taky můžeš zkusit tu tv reklamovat.

do budoucna pamatuj, že disk s postahovanými fimy z netu je bezcenný, nepatří na něj žádné "zálohy" a originály fotek, protože může kdykoliv chcípnout.

na zničený souborový systém se dá zkusit program testdisk, ale není určený laikům.

Díky za odpověď. Ještě jsem nezmínil, že ten disk nelze ani otevřít, proto mi včera někdo poradil, že USB uvedu zpět do chodu formátováním.

Totéž bych mohl provést i s tím externím HDD, ale o ta data fakt nechci přijít a věřím, že se to nějak vyřešit dá. Nezdá se mi, že by televize svévolně mazala data, na anglických fórech taky zmiňovali, že by se flashka neměla jen tak vytahovat, ale že by mohl být problém i ve FAT32/NTFS a že to jde nějak vyřešit.

Kvôli "premazaniu hdd" stačí použiť WD40 v spreji, nač ničiť a drať porty na Samsung.

Skus použiť nástroj na obnovenie zavádzacieho sektora (partition recovery) lebo je možné, že SW Samsung nevykonal durch formát, ale pozmenil iba prvý sektor na vlastnú alokačnú tabuľku nekompatibilnú pre Windows (fat, fat32, exFata, ntfs), ale použil niečo pre Linux. Teda Samsung nezmazal veškeré dáta na hdd, tie sú uchované ak neboli prepísané iným videom.

Ak nepomôže v PC použiť k náprave nejaký šikulka SW z radov Partition Recovery (MiniTool Partition Wizard, M3 Partition Recovery, EaseUS Partition Master 9.3.0), je tu free Recuva určený k obnove dát na hdd.

Díky za radu. Data na tom disku stále byla, jak jsem se domníval, takže jsem je za pomocí googlu zachránil, ale zřejmě TV fakt změnila alokační tabulku. Akorát je to divný, protože pak jí nedovedla přečíst ani TV, ani PC.

Nikde v dotazu nevidím, zda byl USB flash disk či externí disk připojen do televize na přímo a nebo přes USB prodlužovák - ten často rodí tyto problémy. Do chytré televize není třeba nic strkat. Lepší je pustit stream z PC přímo do televize.