Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dva nootebky cez wifi

Dobry. prosim Vas o radu. Mam dva notebooky s wifi zariadeniami-drivere su nainstalovane uz ich len prepojit aby som mal internet na oboch notebookoch. Obidva OS-winXP, a internet mam od T-com(premenliva IP adresa).chcel som to podla tejto stranky.
http://www.microsoft.com/windowsxp/using/networking /expert/bowman_02april08.mspx
ale prvy obrazok Wireless Networks connection Properties mam bez:Wireles network
takze to nemozem podla toho navodu presne rozbehnut.

to zariadenie napisem ale musim skocit kamaratovi..a mam este sietovy kabel...ked prepojim dva notebooky isiel by internet na obidvoch naraz? lebo T-com ma premenlivu ip adresu a ked som naposledy prepajal dva notebooky tak som tam nastavoval dake pevne adresy. Prosim dalo by sa to tym kablikom spojazdnit?

Glitel GT 318 RI DSL Ethernet Modem --takže toto je ten modem.....ake AP je najlepsie ak je v vhodne pre tennto modem..(bude to tak ze oba notebooky budu bezdrotovo pripojene( ..teraz som skusal ze dam krizeny sietovy kabel a zistil som ze ten blby modem ma pripajanie do notebuku cez sietovy kabel, a nemam kde pripojit kabel na propojenie notebookov..takze prepojenie cez kabel je asi vylucene

je to jednoportový DSL router, tedy do něj připojíš AP, ideálně ten TP-LINK TL-WR542G AP/Router - 2,4 GHz, 4x LAN, 1x WAN a do AP všechny ostatní "drátové" počítače a rovněž přes wifi i bezdrátové.

nové zařízení si nastav do režimu čistého AP (půjde i režim router, ale pak musíš LAN port DSL routeru propojit s WAN portem AP, ale pak se bude zbytečně 1x routovat, což je IMHO ne moc vhodné)