Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem AMD RYZEN 7 3700X sestva

Je tato sestava v pořádku popřípadě by měl někdo nápad jak to upravit k lepšímu.

Btw budget je 20500. Maximálně 21000.

CPU:AMD Ryzen 7 3700X

GPU:MSI GTX 970 4 gb [časem upgrade bud na rtx 2070 nebo rtx 2070 SUPER]

MB:GIGABYTE X570 I AORUS PRO WIFI - AMD X570

RAM:HyperX Predator RGB 16GB (2x8GB) DDR4 3200 [musí mít RGB :) ]

SSD:ADATA XPG SX6000 Lite SSD 512GB

DISK:Seagate BarraCuda, 2,5" - 1TB

CASE: In win a1

ZDROJ: InWin 600W 80 PLUS Bronze [dodáván s case]

https://www.czc.cz/brb6reic6ghs6bstgi40mjtju1/seznam

MSI GTX 970

proč tak starú generáciu grafiky?

inak SSD bych šel do Crucial alebo Samsung.... Case a Zdroj je pre mňa neznámy, vysokopravdepodobný šunt. Dokonca jak pozerám formát mini-ITX a značne predražené... Zaplatiť cez 160€ [~4000KČ] za Case je už podľa mňa moc.

a do formátu mini-ITX bych nešel

Proc ? Uvedenou desku neznam, ale mam vyzkousenou Z390 I AORUS PRO coz je obdobny koncept a celkove nemam co bych tomu vytknul.
* Pak chapu ze jsou lidé co preferuji ATX, osobne spis patrim do skupiny preference mini PC tak k formatu ITX, mATX az tak skepticky nejsem.

In win a1

Tuto case jsem zvolil proto protože potřebuji pc každý týden přenášet

Urcite jde zvolit lepsi a lépe adaptovana tvim pozadavkum neco na zpusob "Corsair Graphite Series 380T ", "Lian Li PC-TU100A " nebo "Cerberus"

A k cemu ta sestava ma principalne slouzit ?
IN WIN neni spatny, sam od nich pouzivam "IN WIN Chopin". I ty intergované zdroje osazuji docela slusné, celkove nekteré medely za to stoji, kvalitni konstrukce, provedeni (neni to takova ta klasicka plastova krabice).
Jestli to nema byt vylozene neco herniho, tak by to slo udelat urcite lip.

A jak by to šlo udělat líp ? Postavit to na intelu ?

- Na Intelu klidne muzes, ale neni duvod proc nezustat u Ryzenu.
* Na herni sestavy, VR zpravidla doporucuji Intel, ale jde jen o osobni doporuceni. Posledni Gen Ryzenu nabizi velmi slusny vykon bez toho aniz by se clovek zrujnoval.

- Mel jsem spis na mysli, ze na hrani je priplacet za CPU typu Ryzen 7 3700 a jeste X zcela zbytecné a klidne muzes osadit Ryzen 3600. "6Core/12Vlaken" je na hry zcela nad-dostacujici a urcite nebudes mit méne FPS, spis naopak.
* Ratio : 6xCore je na hry idealni. Nad 6xCore uz si priplacis skoro k nicemu, nebo za velmi maly rozdil ~ par FPS a to jeste jen u nekterych her.

- V pripade ze nepotrebujes nejaké nové funkce co nova chipsetova rada 5xx prinasi jako PCIe 4.0 etc, tak muze koupit i podstatne levnejsi zakladni desku na CH rade X470 nebo B450 (v pripade ze ma AGESU podporujici zvolené CPU) a uz mas skoro usetreno na pulku nové grafické karty.
* Navic od prvnich revizi Rev1.0 zakladnich desek radeji odrazuji a doporucuji si radeji pockat na Rev1.1 -> 2.* kde budou ty prvni mensi problémy jiz vyreseny, optimizovany tak jak to muzes videt u dnesnich *350/*370.

Myslím že vezme Asus ROG protože to má kolotoče startup pack :D

Synchronizovaná technologie osvětlení RGB pracuje s rozsáhlým portfoliem zařízení PC Aura Sync a nabízí podporu adresovatelných světelných pásků a kompatibilitu s Phillip Hue

viděl sem ji za 3,5 což už není takové navýšení