Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jde to omezit RAM, kterou obsadí FF?

FF žere 2 GB RAM, jde to omezit?

Při běžné kancelářské práci na PC s win 7, obsadí FF celkem 2 GB RAM a pc je dost pomalé.
Ve FF jsou otevřené 4 záložky. seznam, web úvodní stránka dodavatele pro strojírenství, 1 katalog pdf černobílý o 11 stranách, a to čtvrté je web rozhraní velké kopírky, kde vidím, co už jsem vytiskl. Jsou tyto 4 záložky odpovídající zabraným 2 GB RAM?
Je možno omezit RAM, kterou má k dospozici FF?
Doplňky jsou tam pouze tyto 2: uBlock origin a Google translate

Omlouvám se všem. Značím jako vyřešeno.
Tento PC se chová divně v den MS aktualizací od té doby, kdy jsme ho dostali. Jen to nikdy nebylo tak hrozné jako teď.
Aspoň jsem ho znovu projel Adwcleanerem a MBAM. Ti nenašli nic. Jen SuperAntiSpyware vyházel asi 300 cookies. Ale pomalá to bylo i potom. Opravdu to má na svědomí ten MS update.
Dnes už pracuji normálně s antivirem i tím sw na sledování kamer.
Normální použitelný stav viz obr.

Děkuji.
P.S. příležitostně ho rozdělám a mrknu se, jestli jsou tam 2 patice. Podle cpu-z je v jedné patici 4 GB RAM. Pokud je tam zapájená druhá patice, zkusil bych dokoupit další 4 GB. Je to HP TouchSmart 7320 PC s procesorem I5 2400S

běžící aktualizace pro win7 - a to jako proč? kvůli jedné důležité ručně stáhnutelné opravě za 2 roky?
2016: kb3125574 - win7 "sp2"
2017: kb4012212 - smb protokol
2019: kb4499175 - rdp

jestli ti ten krám vyhovuje a nepoužíváš ho jako datové úložiště pro celou domácnost, potom by i pro odezvu zdechlých aktualizací pomohla výměna pomalého disku za ssd.