Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reinstalace Windows XP

Zdary, potřebuju nutně reinstalovat Win XP a chci se zeptat, jestli, když dám formát C: a potom dám naistalovat Windows, tak jestli to po mě nebude chtít naformátovat celej HDD. Mám 500 GB a mam ho rozdělenej na C, E, F, G a H. Tak se mi těch zaplněnejch 350 GB nechce vypalovat :-/ ...
Dík

vycházíš totiž z různého stavu. ty už máš nějaký disk s windows a daty. obvykle to mají lidi na jediném hnoji, v jejich případě je záloha na bolení hlavy.
disk máš naštěstí rozdělený, je to snažší:
- jestli ti ještě naběhnou windows, zjistíš přesné typy hw, pro nefunkční desky je postup v komentářích článku. ovladače stáhneš na flashku nebo volný oddíl.
- pokud jsi někdy šifroval nějaké adresáře a windows ti ještě najedou, vyexportuj si šifrovací klíč (flashka, volný oddíl). u mrtvých windows se s takovými daty už navždy rozluč.
- rozpomeneš se jaká nastavení (mail aj.) zbyla na systémovém disku. přihlásit se do jiného správcovského účtu (nebo disk jako druhý v jiném pc) a zazálohovat svůj profil na volný oddíl, pro jistotu.
- dnes je stejně všechno ntfs, takže i externí formátovací program (partition manager typu disk director atd) bude vidět všechny oddíly stejně, neměla by vzniknout záměna s písmenem disku. jde to pojistit pojmenováním logických disků.
- partition managerem zformátovat systém (quick), nebo to nechat na instalátor windows (pomalejší, špatně ovladatelné).
- v biosu je sata řadič přepnut do ide režimu.
- nainstalovat nové windows, ovladač chipsetu a grafiky, servicepack3, ovladače zbylých periferií.
- nastavit windows do normálního vzhledu, vytunit na bezpečná nastavení.
- doinstalovat kýbl zbytečného softu.