Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reinstalace Windows XP

Zdary, potřebuju nutně reinstalovat Win XP a chci se zeptat, jestli, když dám formát C: a potom dám naistalovat Windows, tak jestli to po mě nebude chtít naformátovat celej HDD. Mám 500 GB a mam ho rozdělenej na C, E, F, G a H. Tak se mi těch zaplněnejch 350 GB nechce vypalovat :-/ ...
Dík

nebude. Musíš si jen dávat pozor co potvrzuješ. Jo a HLAVNĚ si ověř, že tvé instalační CD není nějakým způsobem změněno, toto bývá hodně často u velkoOEM distributorů (Autocont, Acer apod.) - tam samozřejmě smazání celého disku hrozí

P.S.: tolik oddílů - to musí být pěkný bordel.. :-)

Proč bordel, já mám stejně 500GB a pět oddílů, když to jde proč ne. Jde jen o logistiku dat, vhodné rozdělení do témat atd. A potom má to výhodu při defragmentaci, taková defragmentace filmu to je lahůdka. (co máš na D:\ ?). CD mechanikám jsem přidělil Y a Z. A pozor na reinstalace protože data si sice zachráníte, avšak dojde ke zmršení celého systému. A častá nová instalace má při OEM úskalí ve skončení aktivací (asi 5x) a nové Win XP skoro již nekoupíte. Nejlepší je klonovat disk a jiné fičury, které jsou, ale ty já neumím.

Naformatuje ti to instalator Win. Len musis zvolit spravny oddiel. Pozri si najprv v sprave diskov (pravy klik na tento pocitac - spravovat) ze ktory oddiel fyzicky na disku je "C:" (zrejme bude ten prvy), aby si vedel ktory oddiel mas zvolit v instalatore Win. Potom v instalatore zvolis ze sformatovat na NTFS.

P.S. nechapem preco tu kazdy tyzden chce niekto formatovat C: z Windows, pouzil si hladanie? Nie.

No já si myslím že on z toho rozdělování na x částí každej vyroste...;-)S jedním fyzickým diskem stačí C a D, s dvěma a více fyzickýma se dělit nemusí vůbec. Ale taky sem měl období písmenko na hudbu, písmenko na filmy, písmenko na hry...se všema nevýhodama "jé donesl sem kýbl filmů"..tam se mi nevlezou, půlku dám na disk s hudbou a půlku na disk s hrama ještě něco pomažu aby se to tam vůbec vešlo , nebo to mám nacpat na céčko ? tam je přece ještě 20giga volnejch...

Jaky link? Staci citat co ti pise instalator a 3x zmacknut spravnu klavesu. Zbytok je skoro cely automaticky (az na par drobnosti ako meno usera a casove pasmo, k tomu snad netreba navod).
P.S. a k tomu ze jaky vybrat oddiel navod na google fakt neni a nikdy nebude, ptz nikto na google nevie jak mas ty rozdeleny svoj disk v svojom PC. Ked instalujes tak snad vies ze na ktory oddiel chces tie Windows instalovat (a bezny user aj tak ma na disku len jeden oddiel)

vycházíš totiž z různého stavu. ty už máš nějaký disk s windows a daty. obvykle to mají lidi na jediném hnoji, v jejich případě je záloha na bolení hlavy.
disk máš naštěstí rozdělený, je to snažší:
- jestli ti ještě naběhnou windows, zjistíš přesné typy hw, pro nefunkční desky je postup v komentářích článku. ovladače stáhneš na flashku nebo volný oddíl.
- pokud jsi někdy šifroval nějaké adresáře a windows ti ještě najedou, vyexportuj si šifrovací klíč (flashka, volný oddíl). u mrtvých windows se s takovými daty už navždy rozluč.
- rozpomeneš se jaká nastavení (mail aj.) zbyla na systémovém disku. přihlásit se do jiného správcovského účtu (nebo disk jako druhý v jiném pc) a zazálohovat svůj profil na volný oddíl, pro jistotu.
- dnes je stejně všechno ntfs, takže i externí formátovací program (partition manager typu disk director atd) bude vidět všechny oddíly stejně, neměla by vzniknout záměna s písmenem disku. jde to pojistit pojmenováním logických disků.
- partition managerem zformátovat systém (quick), nebo to nechat na instalátor windows (pomalejší, špatně ovladatelné).
- v biosu je sata řadič přepnut do ide režimu.
- nainstalovat nové windows, ovladač chipsetu a grafiky, servicepack3, ovladače zbylých periferií.
- nastavit windows do normálního vzhledu, vytunit na bezpečná nastavení.
- doinstalovat kýbl zbytečného softu.