Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vytížení všech jader u CPU.

Dobré odpoledne přeji. Mám dotaz. Koupil jsem si Call Of Duty Advanced Warfare a při hraní mám vytížený všechny jádra u CPU. Procesor mám čtyřjádrový,Intel core i5-3570k. Není taktovaný a teploty do 45 stupňů Celsia v zátěži. Je v pořádku že mi Call Of Duty vytěžuje všechna jádra na 100%? Také jsem provedl sken ADW Cleanerem a MalwareBytes ale nic nenašli. Na ploše se load pohybuje kolem 1%.

V principu není špatně, když procesor jede na 100% - na to je stavěný, ty sis ho zaplatil celý, proč by se měl flákat, pokud ho dokáže něco rozumně využít. (Mě takhle jel mnohokrát na 100 % klidně několik dní v kuse na všech jádrech a vláknech a kdyby jich měl několikrát víc, tak by je využil taky a byl hotový s prací dřív.)

Jde jen o to, zda ho využívá něco pro tvůj prospěch (např. COD u tebe, aby upočítalo víc detailů, nebo něco takového), nebo jestli ti tam virus těží bitcoiny (asi ne, to by těžil i na samotné ploše). A jestli ho to, co ho takhle používá, skutečně tak používat má (což ostatní tvrdí že COD ano, klidně), nebo zda je v tom nějaká chyba, nebo blbé nastavení (a zdá se, že není).

Nejvíc využívá CPU Call Of Duty,například Zaklínač 3 zase více využívá GPU. Je to v pořádku ,že některé tituly využívají více CPU a jiné grafiku? Například u Dead Space 1 je využití procesoru a grafické karty minimální. Může být to nadměrné využití procesoru způsobeno i optimalizací? Občas mi na 3 vteřiny spadnou snímky.