Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace ovladačů chipsetu - MSI B450 TOMAHAWK

Zdravím,

měl bych otázku ohledně instalace ovladačů chipsetu pro B450 TOMAHAWK (procesor mám Ryzen 5 2600).
Aktuálně mám nainstalované ovladače přímo od výrobce MB, tedy od MSI. Postupně jsem ale začal být skeptický, zda opravdu nainstalované jsou, a to jednak z důvodu podivného výkonu ve hrách a jednak protože mi MSI Live Update 6 ukazuje, že žádné ovladače nainstalované nemám.

Chtěl bych se tedy zeptat, mohu dodatečně k (pravděpodobně) nainstalovaným ovladačům chipsetu od MSI nainstalovat i ovladače chipsetu přímo od AMD?

Live Update jinak vůbec nepoužívám, jen jsem chtěl zkusit, jestli detekuje ovladače.
Všechny své zařízení (počítače, notebooky, mobily atd.) právě udržuji ve všech ohledech vždy aktualizované, proto jsem z toho zmatený. Včerejší vydání ovladače pro grafiku mám také již nainstalované. Zkoušel jsem také polo-oficiální NVIDIA hotfix driver, který mimo jiné řešil i jeden závažný grafický "glitch" v GTA 5, s výkonem mi to ale vůbec nepomohlo, takže jsem se vrátil zpět ke stabilnímu oficiálnímu ovladači.

Konkrétní problém není, jde spíš o to, jestli jsou ovladače chipsetu nainstalované správně, nebo jestli můžu použít i ovladače přímo od AMD. Grafiku mám MSI GeForce RTX 2070 ARMOR (celou sestavu mám v podpisu) - a např. v GTA 5 mě zarazilo, že to tahle sestava neutáhne při ultra detailech stabilně ani na 60 FPS (původně jsem čekal dokonce ještě více), průměrně "jen" kolem 40-50 FPS + občasné dropy. Díval jsem se totiž na nespočet videí, kde s touto nebo horší sestavou dělali benchmarky v různých hrách, mimo jiné GTA 5, a výsledky byly úplně jiné, lepší.