Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Asociace přípony

Mohl by mi prosím někdo vysvětlit, proč jsou na uvedeném odkazu nepoužitelné první dvě varianty řešení? PDF soubory jsou urputile asociovány s Edge (Windows 10). Až ten uvedený třetí postup vedl k asociaci PDF se Sumatra PDF. Můžu nějak zjistit, kam do registrů se provádí zápis, abych příště mohl provést asociaci přes spuštění *.reg souboru?

https://www.sumatrapdfreader.org/docs/Setting-Sumatra-as-default-PDF-reader.html

Ano, vysvětlit proč jsou první dvě varianty řešení pro tebe nepoužitelné, můžu.
Kdybys nebyl slepej jak hlemýžď s ustřihlýma tykadlama tak bys viděl na tom butonu v první variantě tento text: "V přenosném režimu nelze měnit výchozí PDF prohlížeč". Raději ještě dodám, že pokud použiješ portable verzi tak je to právě ten přenosný režim.
Druhá varianta normálně jde, pokud ti nejde, tak je to tím, že máš obě ruce levé.
Co se týče reg souboru, tak třeba tento:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\.pdf]
@=".pdf_auto_file"

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\.pdf_auto_file\shell\open\command]
@="\"C:\\Users\\admin\\Desktop\\SumatraPDF.exe\" \"%1\""

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Applications\SumatraPDF.exe\shell\open\command]
@="\"C:\\Users\\admin\\Desktop\\SumatraPDF.exe\" \"%1\""

ti při prvním pokusu o zobrazení pdf nabídne možnost změnit výchozí prohlížeč na Sumatru. Pokud nemáš název uživatele admin a Sumatru nemáš na ploše, tak změň cestu ve skriptu.