Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozlišení monitou

Zdravím,když bych měl tento monitor https://www.czc.cz/aoc-ag352qcx-led-monitor-35/235852/produkt a nastavil na něm rozlišení 1920x1080,bude obraz nějak deformován kvalitou?....chtěl bych monitor který je IPS nebo VA a má aspon 165 hz frekvenci,protože vlastním TN monitor ze 165hz a pod ní se mi jít nechce nejradši bych chtěl monitor 240 hz ips,VA ale takový žádný asi neexistuje,a další věc podporují hry vůbec poměr stran 21:9?...ted mám 27 inch 2560x1440 Tn a když na něm nastavím full hd tak třeba ve strategiích jeto obraz k zblití,hnus nedá se nato hrát jak je to hrozné,rozlišení snižuji jen kvůli počtu fps,jinak bych nechával furt 2560x1440 bohužel některé hry jsou náročné.

nastavil na něm rozlišení 1920x1080,bude obraz nějak deformován kvalitou?

- Nic rozostreného po nastaveni FHD mit u toho AOC (2560×1080) nebudes to je hloupost. Po nastaveni rozliseni "1920x1080" budes mit jen na vertikalnich stranach cerné okraje (bez pouziti scalingu).

další věc podporují hry vůbec poměr stran 21:9?

- Zpravidla ano. U nekterych hlavne starsich her je nekdy potreba pro [21:9] upresnit '.ini/.conf' souboru.
* Stejne se to i u starsich her nastavovalo kdys jsi pouzival treba Nvidia Surround nebo AMD Eyefinity, ale u novych her se s problémem [21:9] setkavam spis vzacne.

rozlišení snižuji jen kvůli počtu fps,jinak bych nechával furt 2560x1440 bohužel některé hry jsou náročné.

- Tak proc vyhledavas 240Hz monitor ? Bud chces pekny obraz nebo vysoké FPS. Jestli chces oboji tak si kup radci lepsi grafiku né novy monitor.

(klasické otazky "skolnich aktovek")

Nic rozostreného po nastaveni FHD mit u toho AOC (2560×1080) nebudes to je hloupost. Po nastaveni rozliseni "1920x1080" budes mit jen na vertikalnich stranach cerné okraje

Samozrejme bylo mysleno, pokud to roztahne na cely monitor. Pokud z plochy 2560x1080 odreze 1920x1080 a postrane bude mit cerne pruhy, tak samozrejme i nadale je 1 pixel na monitoru 1 zobrazovany bod a nic se nedeformuje ani nerozostruje.