Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna hdd v notebooku modrá smrt 0x0000007B

Ahoj koupila jsem starý noťas bez hdd a dala jsem tam hdd ze svého starouška 500gb, vím že to bude asi chtít nějakou instalaci, ale nevím kudy kam. Systém se začne načítat, ale pak to vyhodí modrou smrt s chybou 0x0000007B, hdd jsem tam jen zasunula, jak mám postupovat dále? Byla bych ráda, kdyby mi data na hdd zůstaly.

Nezostanú. Všetky data si zálohuj a naformátuj HDD. Alebo rovno kúp nový HDD, to bude asi najlepšie riešenie.

A pokiaľ si chcela "preniesť Windows z jedného PC do druhého", takto to nefunguje. Nedá sa preniesť win so všetkým na druhý PC. Takže tvoje možnosti: Naformátovať disk, urobiť čistú inštaláciu OS alebo kúpiť nový HDD.

Ale kedže vidím čo tu píšeš, nechal by som to pre istotu na servis. Alebo si zavolaj niekoho skúseného, nech ti to spraví.

Teoreticky by to išlo urobiť aj tak, že ten HDD si vložíš do nového stroja, ale najskôr si vytvor inštalačné médium. V tom inštalačnom médiu potom zvolíš formátovanie disku.

Návod na inštaláciu čistého OS nájdeš tu: https://www.youtube.com/watch?v=xwUDt8aaYMk

Po vytvorení inštal. média choď do nového PC a nabootuj ho z USB Flash. Potom pri inštalácií akurát zvolíš HDD, ktorý chceš naformátovať a klikneš na "Formátovať". Následne sa budeš riadiť podľa inštrukcií...

Ale tak či tak budeš musieť kúpiť nový Windows (Alza napr.), pretože ho chceš mať aktivovaný.

V oboch prípadoch by som to nechal na servis, alebo skúseného kamaráta, keďže nemáš žiadne skúsenosti ohľadne PC, a predpokladám že ani nebudeš vedieť sa dostať do BIOS-u / UEFI.

Takže zakúpiť OS, a šup do servisu.

nepíšeš cos koupila za staré notebůů.
starým pomalým křápům prospěje, když místo kulatého hdd koupíš ssd disk - bude čistý, na něj nainstaluješ obvyklým postupem systém a ovladače od výrobce ve správném pořadí.
jak už ti psali: ten tvůj 500gb disk se systémem pro jiný hw použiješ jen jako externí usb disk, když chceš zachovat data na něm.

nic proti, ale když máš problém se základy instalace windows, bude lepší to svěřit někomu jinému.