Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaky vybrat monitor(27 a 2K)

Ahoj.
Chci se zeptat jaky vybrat monitor?
Slouzil by na hrani her/brouzdani po netu a obcasnem koukani na serialy/filmy.
Momentalne mam 24 BENQ(IPS) ale presny typ neznam ale jsem s kvalitou spokojeny(stal pred 5 lety 4000kc takze to zadna pecka nebude)

Novy by mel mit 27 palcu a urcite uz 2K rozliseni(to jeste GTX 980Ti utahne)
Jenze co vybrat? Koukal jsem ze se ceny pohybuji od 4500+- az nekam k "milionum" takze ani cenove nevim za co zaplatit atd?

Diky za rady(cena/vykon)

No to prave uplne "nemam"...
Prave nevim jestli ma u mne smysl davat za monitor napr 10-15k kdyz pro mne "stejnou" sluzbu udela neco za 7k treba?
Jak jsem psal mam ted ten konkretne tenhle LED monitor 23" BenQ GW2320 a jeho "kvalita" mi staci :-)

Ty dva vypadaj fajn a myslim ze jsem je uz nekde videl "zminovane"
Ta 32 uz by byla moc...od PC sedim max tak 60 cm

Tak se chci jeste zeptat....co sirokouhle?
I kdyz tipuju ze na ty bych se nejdriv musel jit podivat(aspon velikost) jestli by mi vyhovovala :-)

- 2K se dnes ruzne na internete vyskytuje pro genericky nazev (pro vsechno co je ~2000p) pokud se neodkazuje primo na definici standaru DCI kde by 2K znamenalo 2560x1080p.

- QHD ma presnou definici rozliseni (4x720p tedy sirka 2560 pixelu), zatímco 2K presnou definici nema (tedy bez DCI, kdyz neodkazuje na rozliseni 2560x1080p.) .
* Kazdopadne, na rozdíl od 4K monitoru, jsem nevidel vyrobce ani v marketingu vyraz 2K pouzivat. Pouze hloupi lidé na internetu se rozhodli, ze to 2K vyuziji k tomu, aby to znamenalo QHD, ale pro toto rozliseni je to 2K jen jasné "funny jméno".

Viz XoXo.

Jen k tomu dodam, ze nekdy se pro QuadHD nespravne udava 2,5K. Je lepsi napsat QHD, ale kdybys napsal i to 2,5K, tak by bylo zrejme, ze chces 2560x1440.

2K se opet nekdy tentokrat uplne nespravne chape jako fullHD, teda 1920x1080, nicmene to je uplne spatne, protoze 2K musi byt minimalne 2000 bodu, obvykle se znaci 2048x1080 nebo o neco vic na strane prvniho rozmeru.

Jo diky za rady :-)

No koukal jsem ted na nejake "extra" siroke..konkretne 29 a 34...
Bohuzel jsem byl dneska v Alze a tam zadnej nemeli ukazanej(jen nejakou extra zahlou 49 snad...)

Tak mam ted trochu dilema.
Ty extra siroke se mi libi vic a na hry filmy a teoreticky i praci(v praci mam 2 monitory) by to bylo fajn.

Jen ted ale nevim jestli uz 34 neni moc...
Nekdo rika ze 34 od 29 neni skoro poznat...a co jsem koukal tak 29 je oproti 24(16:9) o malicko mensi ale samozrejme sirsi...

Tak nevim...nejake zkusenosti?

Kup si normalni monitor!

To jest 27" idealne 2560x1440 nebo kdybys mel horsi grafiku, tak se s privrenyma ocima da i 1920x1080. Nebo si klidne kup neco vetsiho, ja mam 32" 2560x1440 a furt je to naprosto OK.

Ty protahly kramy jako v dnesni dobe funkcnich VR reseni je to jen takova nahrazka v podstate k nicemu. Nejakej monitor potrebujes to je jasny, ale pokud chces co nejlepsi zazitek, tak nez protahly kramy, to uz je lepsi to VRko a muzes koukat na vsechny strany libovolne. :-)

Ty protahly kramy jako v dnesni dobe funkcnich VR reseni je to jen takova nahrazka v podstate k nicemu.

Tak to je jenom čistě věc názoru když pominu cenu těch VR co za něco stojí a nutnosti silnější GPU,Ne každýmu vyhovuje mít něco nasazený pořád na hlavě kde se mu paří řepa,jako pěkný to je sem tam to použít,ale čučet na to takhle pořád osobně nemusím jako s těma 3D brejlema u Tv co je mrtvola už dneska.....Naopak roztáhlej monitor bych klidně koupil na filmy a hry kdyby nebyl tak širokej že už bych tam nenacpal repráky,tak sem zůstal raději u rozlišení 16:9 .....

Tak filmy a serialy koukam na TV 42", ale bral bych i vetsi. Serialy a nektere BRka navic jsou 16:9, takze k cemu roztahlej. Ten je dobrej leda tak na hry a jeste zdaleka ne na vsechny. Stojim si za tim, ze kdyz chci koukat vsude mozne, tak je nejlepsi VRko a kdyz chci hrat klasiku, tak bych uz pod tech 32" 16:9 co mam, rozhodne nesel. V nekterych hrach bych to klidne radeji videl na monitor 4:3, do stran vidim dobre, ale potreboval bych vic "sirsi" pohled nahoru a dolu. :-)

Hele ja prave VR uz mam :-D :-D mozna proto chci ten..."roztahlej" protoze je to takovy vic...no VR? :-D
Jako je mozny ze mi to nebude vyhovovat ale tak mam 14 dni na vraceni :-)
Navic 27 mi prijde jen "obyc" vetsi monitor...ale to nejspis dela ten "cool" efekt toho roztahleho :-)

No dneska budu prave premyslet ktery.
Ale jak rikam ta 29 se mi ted zda celkem mala a "bal" bych se ze kdyz ji koupim budu zklamanej ze to neni az tak "super"
Zase 34 mi obcas prijde az o moc vetsi takze dilema.
Bohuzel na Alze je nema vystaveny(zadnou 29 a 34)
Nebo ze zkusenosti nevite nekdo kde by v Praze mohli mit vystavenejch vic monitoru?

Jo akorat tam bude problem s rozlisenim :/ 1080p uz bude asi "malo" na 34...a vic nechci pac to by grafika/PC uplne nepobiral.
Ale zase spousta lidi rika ze jim to tak neprijde...jasne 4K to neni.
To by proste chtelo videt nazivo jak to cloveku sedne atd...zkusim dneska zajet do elekter jestli tam maj par monitoru.

Tak jsem nakonec vzal 34 Ultrawide.
Rozliseni jsem nechal na 2560x1080.
Osobne mi neprijde nejakej velkej rozdil mezi "velikosti" pixelu a ze by to vypadalo jako minecraft.
Monitor "umi" i 75Hz ale rozdil mezi 60 krom tech par FPS asi znatelnej nebude.
Velikostne...no kdyz jsem videl tu krabici tak jsem se trochu zhrozil a rikal jsem si ze jsem to mozna trochu prestrelil :-D
Nastesti monitor tak "velkej" nebyl...ale porad to ma cca 84cm na sirku takze se da rict ze je to opravdu hodne a je to velky/siroky.
Rozhodne jsem ale rad ze jsem nesel do 29... tu jsem pak nasledne videl a ta mi prisla uz mala.