Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaky vybrat monitor(27 a 2K)

Ahoj.
Chci se zeptat jaky vybrat monitor?
Slouzil by na hrani her/brouzdani po netu a obcasnem koukani na serialy/filmy.
Momentalne mam 24 BENQ(IPS) ale presny typ neznam ale jsem s kvalitou spokojeny(stal pred 5 lety 4000kc takze to zadna pecka nebude)

Novy by mel mit 27 palcu a urcite uz 2K rozliseni(to jeste GTX 980Ti utahne)
Jenze co vybrat? Koukal jsem ze se ceny pohybuji od 4500+- az nekam k "milionum" takze ani cenove nevim za co zaplatit atd?

Diky za rady(cena/vykon)

Viz XoXo.

Jen k tomu dodam, ze nekdy se pro QuadHD nespravne udava 2,5K. Je lepsi napsat QHD, ale kdybys napsal i to 2,5K, tak by bylo zrejme, ze chces 2560x1440.

2K se opet nekdy tentokrat uplne nespravne chape jako fullHD, teda 1920x1080, nicmene to je uplne spatne, protoze 2K musi byt minimalne 2000 bodu, obvykle se znaci 2048x1080 nebo o neco vic na strane prvniho rozmeru.

Jo diky za rady :-)

No koukal jsem ted na nejake "extra" siroke..konkretne 29 a 34...
Bohuzel jsem byl dneska v Alze a tam zadnej nemeli ukazanej(jen nejakou extra zahlou 49 snad...)

Tak mam ted trochu dilema.
Ty extra siroke se mi libi vic a na hry filmy a teoreticky i praci(v praci mam 2 monitory) by to bylo fajn.

Jen ted ale nevim jestli uz 34 neni moc...
Nekdo rika ze 34 od 29 neni skoro poznat...a co jsem koukal tak 29 je oproti 24(16:9) o malicko mensi ale samozrejme sirsi...

Tak nevim...nejake zkusenosti?

Kup si normalni monitor!

To jest 27" idealne 2560x1440 nebo kdybys mel horsi grafiku, tak se s privrenyma ocima da i 1920x1080. Nebo si klidne kup neco vetsiho, ja mam 32" 2560x1440 a furt je to naprosto OK.

Ty protahly kramy jako v dnesni dobe funkcnich VR reseni je to jen takova nahrazka v podstate k nicemu. Nejakej monitor potrebujes to je jasny, ale pokud chces co nejlepsi zazitek, tak nez protahly kramy, to uz je lepsi to VRko a muzes koukat na vsechny strany libovolne. :-)

Hele ja prave VR uz mam :-D :-D mozna proto chci ten..."roztahlej" protoze je to takovy vic...no VR? :-D
Jako je mozny ze mi to nebude vyhovovat ale tak mam 14 dni na vraceni :-)
Navic 27 mi prijde jen "obyc" vetsi monitor...ale to nejspis dela ten "cool" efekt toho roztahleho :-)

Tak jsem nakonec vzal 34 Ultrawide.
Rozliseni jsem nechal na 2560x1080.
Osobne mi neprijde nejakej velkej rozdil mezi "velikosti" pixelu a ze by to vypadalo jako minecraft.
Monitor "umi" i 75Hz ale rozdil mezi 60 krom tech par FPS asi znatelnej nebude.
Velikostne...no kdyz jsem videl tu krabici tak jsem se trochu zhrozil a rikal jsem si ze jsem to mozna trochu prestrelil :-D
Nastesti monitor tak "velkej" nebyl...ale porad to ma cca 84cm na sirku takze se da rict ze je to opravdu hodne a je to velky/siroky.
Rozhodne jsem ale rad ze jsem nesel do 29... tu jsem pak nasledne videl a ta mi prisla uz mala.