Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak funguje firewall /etc/hosts v androidu (hotspot), feat DNS

Zajímaly by mě podstata fungování filtrování provozu na androidu:
1. Obecně je tam něco jako firewall nebo VPN nebo /etc/hosts, který blokuje třeba dané IP nebo dle doménového jména? Může se stát, že některé aplikace obejde toto? Co když si aplikaci IP adresu daného serveru zjistí jinak, probíhá pak nějaká kontroloa?
2. Co když zapnu hotspot, aplikují se pravidla /etc/hosts i na něj? Jde provoz přes "VPN" i v tomto případě? Opět, jak probíhá překlad doménových jmen na IP? Co když se klient pokusí resolvovat přes vlastní DNS a nebo jinak zjistí IP?

Druha strana toho VPN, preci pri VPN mas IP adresu druhe strany tunelu a pres tu jde vsechno co tam uvnitr provozujete, to preci hosts nemuze tusit, co v tom spoustite.

V hosts mas IP nebo domenu, pokud tam budes mit domenu a v DNS si k te domene priradis jinou IP, tak hosts tohle nemuze vedet, ten proste striktne blokuje to co ma uvedeno.