Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno externý HDD s vlastným napájaním

Dobrý,neviem či to správne napíšem.Existuje externý HDD s vlastným napájaním?Neviem asi trafkom do el.zásuvky.Ide o to že využívam službu digi,box Kaon NA 1170 a k zariadeniu mám pripojený externý HDD Maxtor 500 GB.Predtým som využival externý HDD 1 tera,ale pri tomto mi z času načas,po zapnutí tv sčernala obrazovka a nešli ani jedny kanály,sila a kvalita 100%.No a na tomto externom HDD mi už 2 krát 1 krát vypadli Barandovy,ostatné programy idú normálne.V digi poruchu nemajú,odporučili mi vyšie spomínanú možnosť,prípadne odpojiť externý HDD a odsledovať to.Alebo využiť ich PVR box s nahrávaním.

doporučení na disk 500gb na té stránce nevidím. chápal bych kdyby psali max.2tb, protože nejspíš nepodporují gpt.
ale mohli se chtít vyhnout "šindelovým" diskům (smr) kvůli normálnímu zápisu, to už postihuje některé řady 2.5" prý 1tb disků. i když datoký tok pro tv vysílání by to i tak mohlo stíhat.

u tebe to ale vypadá na problém, že telka má po zapnutí buď přetížené napíjení 5Vusb a neumí se s tím vyrovnat, nebo je rozčilená z toho, že je tam jakési usb zařízení, které kvůli vadnému napájení nedokáže během rozběhu přečíst.
nějaké metody jak vyřešit to napájení máš uvedené výš.

https://www.digislovakia.sk/?gclid=EAIaIQobChMIuM61vaCY4gIVFuh3Ch3bTQZtEAAYASAAEgI8S_D_BwE tam potom uplne dole Pomoc a rady-Materialy na stiahnutie-Manualy na stiahnutie tam sa o tom píše v časti Médiá a aj uplne na konci.Je pravda že už aj telka je dosť stará je to Philips 32PFL6605H/12.Ps aby sme sa rozumeli ja ten externý HDD pripájam do boxu Kaon NA 1170 do USB portu kde je 5 V DC.Skúsil som ešte prehodiť HDMI kábel do portu HDMI 2 port HDMI v1.3,ale pochybujem že to bude tým.

samotná tv má usb vstup - ten jsi nezkoušel-myslíte ten externý hdd 500 giga,čo mám pripojený k boxu Kaon NA 1170,pripojiť do portu USB na TV,ale to potom nebudem môcť,nahrávať....jedine použiť asi ten usb y kábel a prepojiť to usb tv s usb kaon a externý disk.Ešte skúsim jednu vec.Digi vymyslela apku chcemtotakto.sk,kde je možnosť si usporiadať kanály podľa seba,dať ich na usb kľúč a tieto následne z toho usb nahrať do Kaon NA 1170,no postupom času túto apku vylepšila,že ked napr.nastane porucha z ich strany,napr.softverová chyba,kanály v digi sa mi nepoprehadzujú,ostanú tak ako som si ich navolil,niekedy može niečo také nastať.Takže som zrobil reštart továrenské nastavenie boxu kaon,odsledujem to a uvidím,či mi aj potom budú vypadávať barandovy,prípadne iné.