Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Minimálne HW požiadavky pre 4K monitor

Zdravím, aké sú minimálne hardware-ové požiadavky pre 4K monitor? Viem, že je to hlavne otázka zrejme GPU. Podporujú 4K aj iGPU? Chcel by som si kúpiť nový PC, a k nemu 4K monitor, nie na hry, ale na prácu. Problém je v tom, že neviem presne aká je tam GPU. Lebo na stránke sa píše inak, v popise produktu sa píše inak, a keď kontaktujem support tak ten zasa tvrdí inú GPU. Takže neviem aká tam bude GPU alebo iGPU. Inak tam bude i7 2600, 16GB RAM a 1TB HDD (časom budem zväčšovať HDD). Tak sa pýtam len tak všeobecne, aké sú MINIMÁLNE HW požiadavky.

Toto téma sa v podstate týka aj tejto témy, ktorú som založil dávnejšie. Takže sa jedná o tento PC.

Pokud 4K myslíš monitor s rozlišením 3840 × 2160 nebo 4096 × 2160.

4K_resolution

potom integrovaná grafická karta v procesoru stačit nebude, ta je omezená na 2560*1600. I7 2600k je to procesor z roku 2011 tehdy 4k běžné nebylo.

search?q=Intel%C2%AE+HD+Graphics+2000+max+resolution&rlz=1C1GCEV_enCZ827CZ827&oq=Intel%C2%AE+HD+Graphics+2000+max+resolution&aqs=chrome..69i57j0l5.4086j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Jedna věc je schopnost zobrazit plochu v tomto rozlišení....druhá věc je rozhýbat například video v tom rozlišení aby to stíhalo,nebylo zpomalené. Tady si myslím narazíš u všech integrovaných grafik. Takže budeš potřebovat grafickou kartu. Dál sem Ti napsal do vlákna k repasu.