Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zly disk?

Taka otazocka:
Preinstalovavam teraz jednej kamaratke windows a dal som normalne formatovanie NTFS teda nie quick. Percenta vzdy zastanu napr pri 68% zastavilo na 20 min a tak podobne mi to zastavilo uz asi 5x. Myslim ze je to bad sectormi takze odchadza disk a ani sa neoplati sa s tym hrat(teda soft. kontrola a oprava bad sectorov) a radsej hned kupit novy disk?

Mohlo by to byt aj prehrievanim niecoho v PC (napr. chipset) ale ak to je dobre chladene tak je disk v pr...
Nastroj od vyrobcu skusit ten spravny (vsetky by mali byt aj na UBCD, WD ma "data lifeguard", samsung ma na starsie disky "hutil", na nove "ESTool", pre seagate/maxtor je "seatools").
Tam mozno aj zistis ze ci je to prehrievanim - ak zamrzne pri kompletnom teste disku aj tool (prehrievanie), ak nezamrzne a vypise bad sektory apod tak tool nechat ci to nahodou nevie opravit (premapovat ine miesto namiesto vadneho miesta), alebo disk rovno vyhodit.