Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Názov programu

neviete mi poradiť ako sa nazýva tento program na meranie GPU,CPU,RAM a čo je to MEM? (myslel som si že RAM je MEM...tak sa mi zíde poučenie).
A zatazuju taketo programy system?

video: watch

no skusim sa nato pozriet, este otazka teploty GPU su medzi 75-80 stupnov, je to vpohode ? alebo v akom rozmedzi su teploty akceptovatelne?

edit: videl som nejake navody na taktovanie a vo videu taktoval pocas zapnutej hry a zvysovalo mu to FPSka, nieje problem to takto taktovat? a ako zistim ze uz som prisiel na maximalnu hodnotu toho taktu,ze dalej neist, cital som ze nejake tvary sa budu vytvarat na obraze ked to prezeniem, to je jediny sposob?

edit 2 : nasiel som na nete ze vraj okolo 80stupnov je max, zvladaju aj 90 no je to uz skodlive pre kartu, ja mam v hre teraz 81 percent,z toho dovodu nemozem/nemal by som taktovat graficku kartu že ?

80° v zatezi/s nicmoc vetrakem je jeste v pohode. 80° v klidu je (vetsinou) spatne. Je to teplota "v ramci parametru", GPU maji kritickou hranici o par desitek stupnu vys.

Taktovat se zapnutou hrou problem neni, CPU/GPU se ti prakticky porad samy pretaktovavaji dle potreby (kdyz je nezatezujes tak se podtaktuji). Jestli chces pretaktovavat, radeji si o tom neco precti, takty muzes zvedat do urcite hodnoty, pak muzes jeste zvysovat napeti a dotoho hlidat teploty a testovat celkovou stabilitu (u CPU si jeste muzes hrat s nasobicem, pokud je odemcen), je to kus od kusu ruzne.