Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 10 - Kompletne blokuje stiahnutie súbor, ak sa nachádza "vírus"

Zdravím, chcem si stiahnuť do GTA: SA nejaké módy do singleplayeru cez stránku Game Modding. Problém je v tom, že keď sa pokúsim stiahnuť rôzny mód, Windows defender ten súbor hneď zaznamená a zablokuje mi ho. Snažil som sa Win defender rôzne blokovať, či v nastavení, alebo pomocou nejakých rád na internete (to nie je dôležité, tak sa ma nepýtajte o aké rady ide!) ale stále sa ten protivný program defender dokáže nejako záhadne zapnúť. Dosť mi to lezie na nervy, lebo mi to blokuje nie len v Chrome, ale aj v iných prehliadačoch. Ako teda vypnem Windows Defender alebo aspoň ako to obísť aby som mohol stiahnuť tie módy?

PS: Prosím, píšte priamo k veci, ako na to a nepýtajte sa ma na blbé otázky typu "A proč čííítujeeeeeeeeeš", "A proooooooč to chceeeeeeeeeeeeeeeeeš" atď... takéto odpoveďe ma len viac naštvú, takže sa potom nedivte, ak vám na podobnú odpoveď odpoviem nadávkou :-).

Já jsem škodolibý, takže ti návod klidně dám.
Ruční klikací postup na Win 10 1903 Pro a vyšší edici:
1. Vypnutí samoochrany Defendera:
Zabezpečení Windows / Ochrana před viry a hrozbami / Spravovat nastavení, vypnout "Ochrana před falšováním"
2. Zakázat Defender:
gpedit.msc / Konfigurace počítače / Šablony pro správu / Součásti systému Windows / Antivirová ochrana v programu Windows Defender / Vypnout antivirovou ochranu v programu Windows Defender / Povoleno
3. Restart Windows
Místo bodu 2 můžeš (v případě edice Home musíš) použít nastavení v registru:
"HKLM\Software\Policies\Microsoft\Windows Defender" DisableAntiSpyware 1 (REG_DWORD)

Musíš sa zbaviť Defender, čo je pre lamy už v nainštalovanom OS tvrdý oriešok.

Nájdi si na Githube plne funkčný odištalčný skript pre Powershell k OS W10. (Hlavne správny a funkčný)

Pod distrom Linux (stačí ti bútovací AV, Dr.Web Live cd ISO) z externého média odstráň kontajnery (zložky) s Defender súbormi.

Vyčisti Registre od veškerých Defender kľúčov a CLSID identifikátormi, napríklad RFA Platinum 11.3 (Registry First Aid Platrinum).

-----

Alebo nakonfigurovať v ntLite inštalačku ISO W10 a spraviť novú čistú inštaláciu bez Defender, Telemetrie, Appraiser, Ceip, Store, Apps, OneDrive a spol. bloatware.