Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Lze použít DC-DC měnič jako nabíječku na notebook?

Objednal jsem si z Aliexpressu DC-DC měnič napětí. Napojil jsem vstup na autobaterii a po nastavení správného napětí výstup do svého notebooku. Po zapnutí měniče se na notebooku ukázalo, že se nabíjí, ale po zlomku sekundy se ukázalo, že je napájen z baterie. Tak se to dělo pořád do kola. Zkusil jsem při připojení měniče do notebooku změřit napětí (stejné, jako když měnič jede na prázdno), i proud (0.01A). Když jsem měnič připojil ke svému monitoru, který funguje na stejném napětí, monitor fungoval normálně. Neví někdo, proč se notebook nenabíjí?

Dobré znát zanačku, jaký je typ konektoru?
Ten měnič https://www.aliexpress.com/item/32853990350.html?spm=hnoje&algo_pvid=srágory&algo_expid=blbosti&ws_ab_test=magor0_0%2Cse03_52
Jde o step up měnič, je třeba počítat i s omezením proudu (například 5 A), neví se zda na vstupu i na výstupu a je možné, že 400W bude (kromě toho že to bude asi dost topit) teoretická hodnota jen při vysokém napětí. Například můj měnič má 75W, ale limitován výstupní proud 5A, takže tento výkon bych dosáhl jen při výstupním napětí 15V. Chci li výstup 10V, dostanu míň (je to jen pro přirovnání)

Některé konektory nabíjení mají třetí ID pin. a záleží zda se odmítne nabíjet nebo pomalej.

A není někde volnější kontakt?

Jaký má originální zdroj notebooku příkon a jakým proudem/výkonem se nabíjí baterie?

Značka je Asus. Kdyby bylo omezení proudu např. těch 5A, při 19V (napětí originální nabíječky), to by znamenalo výstup 95W. To by podle mě na nabíjení notebooku (bez jiné zátěže) mělo stačit. Když jsem kdysi nabíjel notebook, který byl nabitý asi z 50%, měřič spotřeby ukazoval 30W. Volnější kontakt tam není. To jsem testoval. Přikládám fotky konektoru a nabíječky.

tak nějak jsem doufal, že typ dokážeš přečíst ze štítku. možná by někoho z okolostojících napadlo, že ta značka je posedlá komunikací výhradně s vlastními adaptéry (tuším třeba dell).
podle hw výbavy je i druhá stejná možnost, že výkonnější hw má větší odběr a výrobce kontroluje (ne)komunikaci pouze u tohoto modelu, ať ví že má rezervu že to nespadne, což je ve výsledku totéž.