Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaké komponenty koupit na upgrade počítače?

Ahoj,
mám v plánu upgradovat svůj počítač.

Ze starého počítače si určitě nechám:
GPU: MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6G
HDD: 1TB + 2TB
+ můžu 620W zdroj - produkt
Ten si buď můžu nechat, ale chci se spíše zeptat vás, zda tento zdroj bude stačit na všechny nové komponenty a když třeba pak budu upgradovat grafiku na 2070/2080 nebo zdroj raději koupit také nový?

Všechny zbylé komponenty potřebuji nové.
Mám vybranou jedinou konkrétní věc a tím je CPU - Ryzen 3900X.
Dále bych si v sestavě představoval 16GB RAM, 512GB M2 disk.
Základní desku, bednu, chladič, značku ramek a disku nechám na vás.

Chtěl bych, aby se cena upgradu pohybovala okolo 25K (bez zdroje). Pokud by bylo lepší dokoupit i zdroj, tak cena tak do 30K.

Já jsem si dělal zatím takový vlastní návrh - kody
Ten chladič ještě není určitě 100%, protože se tam designově vůbec nehodí (lepší by byl nějaký černý). Budu rád, když mi případně napíšete nějaké připomínky a návrhy na změny.

Děkuji za rady

Srovnáním různých benchmarků jsem dospěl k tomuto názoru
3600 - výborná cena za výkon, skvělý do herní mašiny
3600x - vyhozený prachy
3700x - dobré CPU pro lidi kteří nemají stroj pouze na hry a ty 2 jádra navíc (a také pár jednotek FPS oproti 3600) se mu mohou hodit .. pořád výhodná koupě
3800x - vyhozený prachy
3900x - vyhozený prachy za CPU pro herní PC, pro workstation PC skvělé CPU

3600X a i ostatni X-ka by mely nabizet stabilnejsi pretakt (pokud AMD opravi problemy s vysokym napetim), navic 3600X boostuje na vyssi frekvenci, u starsich hernich enginu by teda mel byt vliv na herni vykon vyssi. Benchmarky vsechno nepostihnou. Nabidka od AMD mi prijde rovnomerne rozlozena, samozrejme vzdycky plati, ze nejvyhodnejsi byva to nejlevnejsi, protoze malokdy roste vykon linearne s cenou.

Souhlas,co se zatím uvádí s tím přetaktem u Ryzenů 3000 to nebude žádnej zázrak proto bych volil ten s X k těm GPU co psal z něj vymáčkne víc,taktovat asi hodlá podle prkna co postnul, jestli někdo netaktuje nebo nějakou slabší GPU tak klidně ten bez X kde je pak jasná volbacena/ výkon.....

V podstate co jsem zatim slysel, tak bezpecny pretakt RyZenu 3000 je presne 0 (slovy nula). Problem je, ze i maly pretakt zveda napeti nad 1,5V, coz nikdo nevi, jak je bezpecne vzhledem k zivotnosti. Jsou dve moznosti, jak to vyresit, bud updatem firmwaru AGESA nebo s dasi revizi procesoru (mozna dokonce az v RyZenech 4000, pokud by mely byt neco jako Zen2+, spekuluje se o tom).

Urcite RyZeny 3000 jsou super procesory, ale kupovat to s tim, ze to taktnu, bych v soucasne dobe nedelal, proto mi neprijde R5 3600X jako spatna volba, ma to vyssi boost i bez pretaktu a nema to omezene TDP tak moc jako R5 3600.

Ta cena a procesor se celkem "nadradili" tem chudakum RAMkam co tam mas...
Jsou navic jeste RGB takze "zbytecne" drazsi.
Kdyz uz kupujes defakto nejlepsi CPU od AMD...mel by jsi zaroven mit i slusny RAM.
Co tak koluje internetama tak 3600Mhz jsou na Ryzeny zatim nejlepsi...samozrejme s co nejnizsim casovanim(CL14)
Bohuzel cena je pak uplne jinde...
Ale prijde mi "zvlastni" kupovat CPU za 14k a pak to "zabit" RAMka co maj cenu cca 2000 bez toho RGB