Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaké komponenty koupit na upgrade počítače?

Ahoj,
mám v plánu upgradovat svůj počítač.

Ze starého počítače si určitě nechám:
GPU: MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6G
HDD: 1TB + 2TB
+ můžu 620W zdroj - produkt
Ten si buď můžu nechat, ale chci se spíše zeptat vás, zda tento zdroj bude stačit na všechny nové komponenty a když třeba pak budu upgradovat grafiku na 2070/2080 nebo zdroj raději koupit také nový?

Všechny zbylé komponenty potřebuji nové.
Mám vybranou jedinou konkrétní věc a tím je CPU - Ryzen 3900X.
Dále bych si v sestavě představoval 16GB RAM, 512GB M2 disk.
Základní desku, bednu, chladič, značku ramek a disku nechám na vás.

Chtěl bych, aby se cena upgradu pohybovala okolo 25K (bez zdroje). Pokud by bylo lepší dokoupit i zdroj, tak cena tak do 30K.

Já jsem si dělal zatím takový vlastní návrh - kody
Ten chladič ještě není určitě 100%, protože se tam designově vůbec nehodí (lepší by byl nějaký černý). Budu rád, když mi případně napíšete nějaké připomínky a návrhy na změny.

Děkuji za rady

Ta cena a procesor se celkem "nadradili" tem chudakum RAMkam co tam mas...
Jsou navic jeste RGB takze "zbytecne" drazsi.
Kdyz uz kupujes defakto nejlepsi CPU od AMD...mel by jsi zaroven mit i slusny RAM.
Co tak koluje internetama tak 3600Mhz jsou na Ryzeny zatim nejlepsi...samozrejme s co nejnizsim casovanim(CL14)
Bohuzel cena je pak uplne jinde...
Ale prijde mi "zvlastni" kupovat CPU za 14k a pak to "zabit" RAMka co maj cenu cca 2000 bez toho RGB