Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Funkčnost Galaxy S9+ zakoupeného v USA

Zdravím, pojedu do USA a současně uvažuji o koupi nového telefonu, vyhlédnul jsem si Galaxy S9+ a známý mi říkal, že si mám počkat a koupit ho v USA, jelikož je to výhodnější..

Chci se zeptat, jak bude takový telefon, zakoupený mimo EU, fungovat v ČR na naší síti co se týče lokalizace, aktualizací atp. Jako operátora mám T-Mobile.
Platí se za to nějaké clo, popř. jiné poplatky?

A na US shopu píší, že je "unlocked", viz. odkaz.
Co to znamená?
galaxy-s9--64gb-unlocked-sm-g965uzdaxaa

Nebo je lepší chvíli počkat, až se sníží cena u nás?
Děkuji za každou sdílenou zkušenost.

Unlocked znamená, že není zamknutý pro konkrétního operátora.
Kdysi měli v USA odlišné frekvence pro telefony (možná stále mají), ale současné telefony už by to měly umět podporovat.
Clo bude pravděpodobně nulové, ale bude potřeba doplatit DPH (21 %).

No ale jak tak koukám na ceny, tak mi to nijak výhodné nepřijde. Cena je skoro totožná s nejnižšími u nás, se započtením DPH dokonce i vyšší, a navíc se připravíš o možnost reklamace.