Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno nový počítač - zvuky mimo můj standart

zdravím, potřeboval by jsem doporučit nějaký program který vylepšuje kvalitu a zesiluje zvuk. Mám nový počítač. Ve windows jsem již vše nastavil (tozn. ovládací panely atd.) důvod proč se ptám tady je ten že chci mít jistotu že stáhnu něco co už někdo jiný zkusil. chci tím předejít virům. program musí být free, bez dokupování různých "upgradů" .
děkuji

Počítač bude hrát tak kvalitně a nahlas, jak jen bude moct. Softwarové pokusy bych vynechal. Pokud je zvuk přesto málo kvalitní, potřebuješ lepší zvukovou kartu, kvalitnější zesilovač a reproduktory. Pokud je jen slabý, potřebuješ zesilovač a reproduktory, zvukovou kartu můžeš vynechat.

ty si ale turbovol. ja mu radim blbost, ak to mam overene a odskusane? inak si OK? chapem, ze tvoje domace socialisticke TESLA zosiky a repraky zo 70tych rokov nic nenahradi, ale ty sa zase snaz pochopist, ze ano, ak ma bezne lowend repraky tak mu ten soft zvuk ZLEPSI. ak ti je to tazko pochopit tak sa otoc doma ku stene na cca 1 m a mozes svoje argumenty hovorit nahlas priamo tej stene.

ale ja ta plne chapem, mas doma bedne za pol miliona eur, si audiofil, to je vsetko super, je to pekne, sme tomu radi, mas doma uzasny zvuk. ale to zial nebola otazka. otazka bola ako pomocou SW vylepsit zvuk. ja som mu odpovedal. ak mas nieco konkretne k danej teme tak to kludne napis. opakujem, vsetci vieme, ze mas doma vybavu od komancov za tazke prachy. to ale nie je tema otazky.

dobré odpoledne, problém jsem vyřešil po několika dnech plný reinstalování zvuku a zkoušení starších driverů které jsou přímo určeny pro můj audio chipset.
pokud někdo bude řešit problem který jsem měl já tak jsou dvě různá řešení.
moje základní deska : dell optiplex 790
chipset: realtek ac269Q high definition audio codec

první: zjistěte si co máte za audio chipset integrovaný na základní desce. to zjistíte tak že zadáte název základní desky do googlu a tam si otevřete stránku nebo PDFko se vším co vaše základní deska obsahuje. tam najdete svůj audio chipset a podle toho stahujete drivery a problém by se měl vyřešit. Ale pamatujte si že záleží opravdu na typu zvukovky kterou máte. pro moji zvukovku realtek AC269Q existují 3 různé drivery.

Druhý: pokud plán s drivery nevýjde (ať už kvůli požkození nebo špatné kvalitě zvuku) tak si musíte koupit zvukovou kartu. je jedno jestli externí nebo přímo do základové desky. ty prodávají ve všech elektro obchodech.
nebo si můžete zajít do nějakého servisu kde mají hromadu součástek a ti vám ji skoro zadarmo prodají (externí i normální kartu). Já zvolil alzu.

já jsem si koupil přímo tuto externí zvukovku která mi dostačuje (zkrátka už to nezní jako když zakřičíte do plechovky)

[spoiler] https://www.alza.cz/axagon-ada-10-mini-d1470921.htm?kampan=adw1_prislusenstvi_pla_all_prislusenstvi-css_zvukove-karty_c_1003758_1o1_AG200a45&gclid=Cj0KCQjwhJrqBRDZARIsALhp1WSDVAeRwq--2E71wZt5I9rvWhMD8UqQUmzVkaE7Nq4Rr4gv3B3tEjQaAoaGEALw_wcB [/spoiler]

FXsound enhancer (program pro vylepšení kvality zvuku) je dobrá věc. Ale jen pouze tehdy když vám zvuk funguje normálně jak by měl.

chci ještě dodat že externí zvukovou kartu by jste neměli kupovat za cílem zkvalitnění zvuku když už dávno máte zvuk v pořádku, raději si kupte kartu která se dá zasunou do zákl. desky jestli si chcete zvuk více zpříjemnit. externí zvukové karty typu který jsem si kopoval viz. odkaz. slouží opravdu jako náhrada poškozeného chipsetu nebo když vám špatně funguje.

děkuji všem co mi věnovali pozornost