Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Brutalne se seka Stalker clear sky na pc kde by to melo jit na max

Zdravim po koupi nahradniho pc za stary spaleny pc jsem si oprasil skvelou hru Stalker Clear Sky s tim ze to dohraju a nestacim se divit ze se mi to seka...uz to tu resim pul dne dle pozadavku vysoce prevysuju doporucenou sestavu a nevidim absolutne zadnej duvod proc by mi to nemelo jit na max a proc by to nemelo jit na Direct 10...jenze hra mi jede plynule jen na stredni az nizkou grafiku nebo musim zmensit rozliseni a uz vubec nepripada v uvahu abych si dal Direct 10 musim mit staticky osvetleni,1680x1050 a vysoky detaily aby mi hra sla plynule to je ta grafika opravdu tak spatna?....
Koupil jsem si kancelarsky pc hp compaq 6200 pro mt s procesorem intel core i5-2400 ,3,1 GHz....4 GB ram a hodil sem si do pc starou grafiku GeForce GT 240 512 mb presne tuto grafiku https://www.geforce.com/hardware/desktop-gpus/gef... ....proto opravdu ale opravdu nechapu proc mi Stalker slape tak hroznym zpusobem.Nekdo nejaky napady ? Zatim jsem na tom hral novy world of warcraft a bez problemu.

Co jsem se docetl tak tato grafika byla jedna z prvnich od NVIDIA ktera pracovala na Direct 10 v roce 2008 v datumu vydani stalkera tudiz byla tato graficka karta jedna z nejlepsich a proto nechapu proc by nemela umet rozjet hru z roku 2008 i kdyby na low detaily na directech 10 ci na directech 9 s lepsim dynamickym osvetlenim

Stalkeri dokazou byt docela narocny, ukrajinci tam nakodovali dost zakernosti aby to cele fungovalo jak chteli. Me to "lagovalo" i na GTX680, tusim ze jsem musel zkrouhnout svetla/stiny a kupodivu velky vliv mely celni baterky (nekde se to v nastaveni dalo vypnout). A vypni sun rays.

Tak si mel pravdu kdyz vypnu svitilny nehracskych postav,vrhani stinu od slunce a vsechny stiny dam na minimum tak mi to jede i na plne dynamicky osvetleni....Graficka karta je teda o dost horsi nez jsem se domnival(mel jsem v planu instalovat Skyrim,GTA 5 a taky jsem chtel skusit Fallout 4 ale uz chapu ze nemam sanci) a Stalker je tedy dost spatne optimalizovan oproti jinym her kterym mi slapou.Dekuju vsem za cas.

Jak jsem psal starej pc shorel po tom co mi ho pomocila kocka a tak sem sehnal rychlou levnou nahradu...tuhle grafiku sem nasel na pude v krabici rozhodne bych si to nekupoval jen jsem si myslel ze se jedna o krapet lepsi grafiku i po nataktovani hra jede jen na statickym osvetleni a nesmim mit zapnuty vyhlazovani hran bez neho mam 40+ snimku kdyz nepatrne zapnu klesne na 20 ale napriklad L4D 2 mi jede dobre,Stalker je hold Stalker moc dobre si pamatuju kdyz sem to hral v dobe kdy to vyslo me bylo 16 a ja nemel zrovna dobrej pc a hraval jsem to tak na 10 snimkach protoze to bylo v ty dobe brutalne narocny...vali se mi tu dalsi 3 graficky karty z toho i 1050ka ze staryho kompa jenze jsem bohuzel koupil ten nejdebi**ejsi pc kterej jsem mohl protoze tam neni zadny pridavny napajeni na grafiku navic se tam vejdou jen maly grafiky velkou tam pres procesor nedate...opravdu inteligentne resenej pocitac a opravdu mnou inteligentni vyber pocitace horsi jsem uz jsem snad vybrat nemohl...jsem hold sikula.