Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Externi monitor k notebooku - FHD/QHD, znacka?

Ahoj,

mam dotaz. Vyhledove bych si chtela poridit monitor, ktery pripojim k notebooku (at nemusim koukat furt jen na 14" displej).

Docela rada bych 27" monitor a pravdepodobne by vzhledem k velikosti bylo lepsi, kdyby uz mel QHD rozliseni. Ted je ale otazkou, jestli to notebook jeste zvladne. Preci jen uz je to petilety starecek s nativnim rozlisenim 1600x900 :-)

Jde konkretne o tenhle, tzn. Intel Core i7 4702MQ Haswell, 14" 1600x900, RAM 8GB, NVIDIA GeForce GT 740M 2GB, pripojeni monitoru mozne pres HDMI nebo VGA.

Mela jsem k nemu driv 24" monitor s FullHD, to fungovalo v pohode. Zvladne i QHD? Pripadne pokud ne, melo by smysl si stejne monitor s QHD poridit a zatim na nem mit nastavene jen FHD, dokud si neporidim nejake pocitadlo, ktere uz QHD zvladne? (ale s tim, ze notas jeste slape v pohode, takze novy momentalne v planu nemam)
Nasla jsem nejake informace k te grafice, ale popravde receno, moc tem jednotlivym radkum u "display support" nerozumim (co je co). Integrovana grafika (Intel HD Graphics 4600) by to asi zvladnout mela, podle toho, co jsem si vygooglila.

Dokazal by nekdo rict, jestli tam QHD tedy pujde?

A dalsi otazka, jsou nejake znacky, kterym je lepsi se vyhnout, nebo je to v te (nej)nizsi cenove kategorii (~4k za FHD / ~6k za QHD) stejne vsechno na jedno brdo?
Pripadne pokud mate jeste nejake tipy/rady, na co se pri vyberu monitoru koukat, sem s tim :-)

Diky.

Mal som doma za posledny rok sna 10-15 27" roznych znaciek a rozliseni a pravdupovediac vyslovene zly monitor nebol ziaden. Vacsinou tiez kupujem Philips, maju celkom prijemnu cenu a je to taky pozostatok z doby, ked bol Philips kvalitna znacka.
Inak celkom nesuhlasim s tym FHD na 27".
Povodne, ked som si to domov kupil to bolo sok, navyse ked vedla bezi 24"s rovnakym rozlisenim. Zdalo sa mi to zbytocne velke na tej obrazovke.
Lenze po par tyzdnoch som si uvedomil jednu vec...ked som u zakaznika a ma QHD 27" necitim sa pri praci na takomto monitore komfortne.
Naopak doma mi to pride ako uplne prirodzene a nie som si celkom isty, ci by som si zvykol na QHD.
Je to vecou zvyku, moje oci nie su celkom v poriadku, takze to je urcite tiez podstatny faktor.
Urcite som vsak nemal bolesti hlavy a pod ako bolo popisovane vyssie.
Na druhej strane QHD si na FHD dokazes dat, ale z FHD QHD nespravis;o).

No veď :-)... Není FHD na tak velkou úhlopříčku málo? Nejsou ty pixely (subjektivně) moc velké? Taky bych doma uvítal větší monitor (27"), ale IMHO bych si moc nepomohl - momentálně mám 24" IPS 1920x1200 a jeví se mi to z hlediska "jemnosti" tak akorát. Oči už pravda nemám jak za mlada, ale na krabičky od sirek (ikony) hledět nepotřebuju. A jak je to s deklarovaným WQHD (2560x1440)? To už by snad bylo z hlediska PPI cca stejné jak na té čtyřiadvacítce, ne? Sorry za přihlouplý dotaz, ale nemám možnost srovnávat...

Tak uz ho mam doma, nainstalovanej, zprovoznenej... a pripadam si jak Alenka v risi divu. To je tak neskutecne obrovsky monstrum :-D (berte v uvahu, ze prechazim ze 14" displeje ntb, takze ted mam prakticky dvojnasobek)

Jeste musim trochu postelovat nastaveni, abych si to nastavila tak, jak mi to bude vyhovovat, ale zatim myslim, ze budu spokojena.