Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem připojení interního hard disku pomocí usb

Zdravím, Jsem skoro úplný antitalent na počítače. Mám však po otci mnoho interních harddisků z různých rozebraných počítačů,
kam si otec ukládal různé filmy, hudbu atd.
Nejedná se o klasické externí harddisky běžně v prodeji.
Pracuji stále ještě s Wndows XP.
Mám kabely k připojení disku přes usb, však když se disk připojí vůbec se v průskumníku nezobrazí.
Jen se mi dole otevře okénko že byl nalezen nový hardver.
Myslím si že počítač disk bere jako rozšíření paměti a to jsem nikdy nedělal.
PROSÍM tedy o radu jak zobrazit data z takovéhoto disku.
Předem děkuji za rozumné a mě počítačovému antitalentu přínosné odpovědi.
Děkuji.emkuca

Běžné (výchozí nastavení) je takové, že pokud vše v Xp funguje správně tak po připojení se disku přiřadí písmeno.

Správce disků najdeš tak že přes jdeš Start/Ovládací panely/Nástroje pro správu/Správa počítače/Správce disků.
(musí být vypnuté rozdělení do kategoriíí)

druhá možnost - stisknout klávesu Windows+R a vložit diskmgmt.msc zmáčknout enter a spustí se přímo

správce disků: (zobrazené diskové kapacity odpovídají screenshotu z roku 2002)

[spravce.jpg]

Tam se dá přiřadit písmeno disku.

Taky to otec mohl mít šifrované a to s tím pak nehneš.