Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Montáž SSD do Z1

Ahoj,

když instaluji SSD do Zalmana 1, tak ho do toho boxíku jen mám vložit, nebo se tam i šroubuje? Mám ho tam dát i s rámečkem, který jsem k SSD dostal? Mám na něm nechat ten přilepený papír,nebo se sundává?

Děkuji.

vůj konrétní případ taky může znamenat, že ssd je hůř umístěný z hlediska odvodu tepla nebo proudění vzduchu než ten hdd.

Tohle vidím jako celkem jistý. HDD mám přesně vedle ventilátoru a dál od grafiky. Přihrádku pro SSD mám nahoře, kde nemám vedle ventilátor a ještě je v rovině poblíž grafické karty. Teploty při hraní dle OHM měl HDD max 34 a SSD 47 stupnů. Pořádný rozdíl. Vážně SSD nebudou dlouhodobě vadit teploty kolem 50C? Případně 60, až bude venku 35+.

pro polovodič by to neměl být problém, ale zároveň se pohybujem ve strukturách s malou šířkou kanálu, u buněk kde luštíme 3 možné stavy, u technologie která má stanovený omezený počet přepisů.
takže bych žádné extrémy nepřeháněl a ten ssd přilepil někam, kde může odvádět teplo nebo kde ho ofoukne větrák.