Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Montáž SSD do Z1

Ahoj,

když instaluji SSD do Zalmana 1, tak ho do toho boxíku jen mám vložit, nebo se tam i šroubuje? Mám ho tam dát i s rámečkem, který jsem k SSD dostal? Mám na něm nechat ten přilepený papír,nebo se sundává?

Děkuji.

Tak jsem ho přes Acronis pro Crucial naklonoval (překvapivě nechtěl žádný kod, který má být na tom disku) při zapnutém systému (nic jsem neprováděl) a jsem zvědavý, jestli to v TW poznám. Jdu na to.
Snad to bude všechno stabilní a nebudu muset dělat čistou instalaci.

Když zapojim i původní HDD se systémem, z kterého se bude pouštět systém? Je to podle SATA zapojení?

pokud bios nevybere konkrétní disk (dnes už by to měly zobrazovat), pak je to podle pořadí v seznamu disků v biosu.
jde tomu pomoct tím, že bootovací ssd zapojíš na nejnižší port sata.

Kupil jsem si CMX500 500GB, tak proč po nainstalování do PC můžu použít jen 465 GB? Kam těch 35GB zmizelo

naletěl jsi na desítky let starý reklamní trik, rozdíl mezi tisícovkami - milióny bajtů (násobky 1000) a kilobajty - megabajty (násobky 1024).
s každým řádem narůstá rozdíl mezi údaji o 2.5%. proto mají terabajtové disky 931gb, nic se nikam neschovalo.

vůj konrétní případ taky může znamenat, že ssd je hůř umístěný z hlediska odvodu tepla nebo proudění vzduchu než ten hdd.

Tohle vidím jako celkem jistý. HDD mám přesně vedle ventilátoru a dál od grafiky. Přihrádku pro SSD mám nahoře, kde nemám vedle ventilátor a ještě je v rovině poblíž grafické karty. Teploty při hraní dle OHM měl HDD max 34 a SSD 47 stupnů. Pořádný rozdíl. Vážně SSD nebudou dlouhodobě vadit teploty kolem 50C? Případně 60, až bude venku 35+.

pro polovodič by to neměl být problém, ale zároveň se pohybujem ve strukturách s malou šířkou kanálu, u buněk kde luštíme 3 možné stavy, u technologie která má stanovený omezený počet přepisů.
takže bych žádné extrémy nepřeháněl a ten ssd přilepil někam, kde může odvádět teplo nebo kde ho ofoukne větrák.