Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomaly HDD v CrystalMarku

Zdal se mi muj notebook nejakej pomalej, strasne dlouho trva spousteni aplikaci, tak jsem pustil Crystal Disk Mark:
[bmDuVnh.jpg]

Neni to na HDD nejak malo? Cim by to mohlo bejt?
Dell Vostro 3560, 6GB RAM, Windows 10, disk Seagate 1TB.

Bolo by fajn vediet o aky HDD ide, SSD a vyssie to asi nebude, zrejme klasicka platna, otazka kolko otackova, resp. aky model. Na zaklade toho sa mozno da z vysledkov na nete zistit ci su tie hodnoty slabe, priemerne, alebo dobre. Ale zda sa mi ze nie su najlepsie.

všechny hodnoty jsou celkem nízké i na mechanický disk.
pokud není v biosu vynucený speciálně pomalý režim, nahradil bych to ssd nebo vyhodil.

crystaldiskinfo nehlásí žádný zádrhel?

edit: disk 5.400ot by snad měl mít kontinulální rychosti 100-150mb, ty nejnižší zápisy do fat tabulky aspoň jednotky mb.
toto nebrat.

:D jop, suhlas, taktiez odporucam. SSD 120g aspon na system je dnes za 20 eur ( nove ) a ten rozdiel bude intergalakticky, resp. uzivatel bude mat pocit ze jeho PC bolo na vylete v Juznej Amerike a sfukalo tam 10kg snehu. Tych 20 ecok v tomto pripade za to naozaj viac ako stoji. Resp. snad asi najlepsia mozno investicia za par kaciek ktora bude mat ale drasticky dopad.