Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem NETIS WiFi router - problém s připojením

Ahoj, nastěhoval jsem se do nového bytu a majitel mi neposkytl k internetu takřka žádné info, takže zkusím trochu popsat situaci.
Ze zdi tu vede RJ45 kabelos, ten když dám do PC, tk normálně fakčí internet. Když zapojím ten kabelos do WiFi routeru od Netisu, tak taky v pohodě fachčá akorát wifi nejde. V nastavení to píše (viz obrázek v příloze), že je router zapojený přes WiFi, ačkoli je připojený přes kabel.. ani tu žádná nezaheslovaná wifi v dosahu není.
WiFi ten router vysílá ale ne internet. Kabel do počítače jde teď z WiFi routeru a na něm internet jde, na mobilu se přihlásím přes WiFi, internet nejde, dostanu se ale na stránku 192.168.1.1, tedy nastavení routeru.
Lámu si nad tím marně hlavu.. prosím o radu :(

Vlezl jsem do defaultu, resetoval, resetoval i manuálně na routeru, wifi nastavil ale nestalo se nic.
Nehledě na to, že po tomhle restartu nefunguje internetové připojení ani do PC, což mi hlava nebere. Začne fungovat až když v nastavení routeru zadám WAN přes WiFi místo Kabel

Naprosto klasická odpověď :D
Nevím, co s tím -> vyhodím to.
To děláš ve fabrice nebo jsi nezaměstnanej? Za takový přístup by sis práci v IT moc dlouho neudržel, kámo, kdybys vyházel půlku firemního majetku, včetně podnikové dodávky, protože nejezdí jako Ferrari :)
Já teda nevím, co s tím, proto se ptám zkušenějších - tak jim dej, prosím, prostor odpovědět než bys tady spamoval, když víš očividně hovno co s tím.

Tk to hey, ale jak může běžet v režimu klienta a přijímat signál z WiFi, když tu žádná WiFi není a navíc net vypadne když odpojím RJ45 ze zdi?

Jinak jasně, že není Netis kdovíjaká značka ale tk to přeci neznamená, že se s tím nedá nic dělat ? Felicie je taky auto napendrek ale to neznamená, že když nestartuje ráno, tk ho musím vyhodit. Když vím, co s tím, tk si ho opravím a jedu dál. Akorát u tohodle routeru nevím, co s tím, tk se ptám jestli neví někdo tady. Popsal jsem to snad dostatečně aby z toho šlo vydedukovat, co s tím je špatně. Můžu dodat ofc další info, pokud je tohle nedostatečné.

Nic protí Avataros ale nahoře maš info.

Ve výpisu ipconfig při zapojení napřímo do PC to vypíše:

IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.1.51
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.1.100

A na obrazku vystrizek2.jpg nastevene přidělovaní IP přes DHCP ve stejnem subnetu.
To je špatně a nikdy to nepojede.

IP adresa 192.168.2.1
Počateční třeba 192.168.2.100
Koncova třeba 192.168.2.200

A to uplně nahoře vys.jpg ma byt přes kabl, tak jak to maš, maš routr ve stavu klient, který se připojuje na AP.

Nebo ten kabl ze zdi strč do Lan a vypní DHCP servr, tím udělaš z routru switch.

Poté, co změním IP routeru na "192.168.2.1", tak mi prohlížeče hlásí "Tento web není dostupný" při pokusu o vstupu do nastavení routeru na dané adrese :/

Když zkusím ping v cmd, tak "request timed out"

Když přepnu to WAN z Wireless na Wired, tak mi přestane fungovat připojení k internetu na PC připojeném kabelem.

Vypnout DHCP a zapojit kabel do LAN jsem taky zkusil, potom funguje internet na PC v pohodě dál ale na WiFi pořád ne.

Poté, co změním IP routeru na "192.168.2.1", tak mi prohlížeče hlásí "Tento web není dostupný" při pokusu o vstupu do nastavení routeru na dané adrese :/

IP adresa 192.168.2.1
Počateční třeba 192.168.2.100
Koncova třeba 192.168.2.200
Masku nechat.

Připojit počitač do lan a podivej se co jsi dostal za IP

IP adresu v rozsahu 2.100 - 2.200,masku 255.255.255.0 a vychozí brana 192.168.2.1
Pak se musíš do rourtru dostat.