Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podvoltování grafiky

Ahoj, už pár měsíců vlastním RX 580, a není s ní problém, akorát ted v létě je strašně hlasitá, větráky jedou skoro na plno a teplota kolem 75 stupňů. Koukal jsem na net, kde lidi sníží trochu teplotu pomocí podvoltování. Tak jsem tedy zkusil snížit napětí. Z původních 1150 mV jsem se dostal na 1050 mV a grafika jede stále stabilně, akorát teploty neklesly, větrák se točí pořád stejně rychle a spotřeba taky neklesla ani o 1 W. Tak si říkám co je špatně.
Nemělo by 100 mV aspoň trochu snížit teplotu? Mám dobře větranou skříň Zalman Z3 Plus. A procesor vůbec netopí.
Napadá někoho něco proč podvoltování nepomohlo?

Pomocí čeho si snižoval to napětí? Nainstaluj si Afterburner (+RTSS) a zapni si realtime monitoring napětí. A podívej se, zda karta opravdu jede na 1050 mV (téměř nikdy nebude přímo na 1050, bude většinou skákat zhruba mezi 1000-1068, ale poznáš, zda je na 10xx nebo 11xx mV).