Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Restartovani a "zpomalovani" PC

Zdravim :) Vim, ze tohle je jedno z nejbeznejsich temat a zaroven jedno z nejhure diagnostikovatelnych temat, ktera vubec existuji, ale mam k nemu jeden zvlastni poznatek, ktery by snad mohl pomoci lokalizovat problem. Na mem cca 3 roky starem PC (zatim nemyslim, ze je dulezity rozepisovat sestavu) se zacaly nahodne objevovat restarty. Drive cca 1x tydne, pozdeji uz temer pravidelne kazdy den 1x. Dalo by se tedy rici, ze se situace zacala zhorsovat. Pak se ale objevil jeste jeden zvlastni jev, se kterym jsem se drive nikdy nesetkal. Obcas se PC zacalo "zpomalovat". Najednou proste nastal moment, kdy PC zacalo bezet jakoby na 10% rychlosti. Kdybych nemel pustenou nejakou hudbu, tak bych si mozna myslel, ze se PC seklo, ale vzhledem ke zvuku, ktery stale jel, ale jel extremne zpomalene (sileny zvuky) jsem si mohl vsimnout, ze kurzor se stale hybe. Tento stav treba trval 10 sekund, pak PC zase nadale normalne fungovalo. Vetsinou to ale skoncilo budto uplnym zamrznutim, nebo samovolnym restartem. Zkousel jsem i reinstal W10, ale chovani je stejne. Jsem si jist, ze nejaka kompnenta odchazi, ale nedokazu rici jaka? Diky za pomoc :)

nemáš ten výpis ani zobrazený celý. nefunguje myš?
pokud ten program nedokáže zvětšit okno, použij normální crystaldiskinfo.

ještě na to poštvat nějaký memtest, jsou to samostatně bootovací programy, zdarma.
buď hledat diagnostiku ve windows, nebo http://memtest.org/#downiso

v prohlížeči událostí není nic k těm zamrznutím a pádům? ani nirsoft bsod viewer nic nevyštrachá? to je totiž špatné, pak by to vypadalo na hw chybu a můžeš začít měnit celý pc.

Cely to okno zobrazit nejde, ale jak jsem psal, u toho disku jsou pouze 2 hodnoty zvyrazneny zlute a ty jsou na tom Printscreenu videt. nevim, co znamenaji, ale je mozny, ze to skutecne poukazuje na chybu HDD?

Vzdy, kdyz dojde k restartu PC, v prohlizeci udalosti je kriticka chyba ID 41 Kernel-Power.

Pokud se vyskytuje pouze hláška ID 41 Kernel-Power, znamená to, že samotný výpadek nebyl zachycen jádrem systému, tzn. v 99% případů jde o HW závadu. Nejvíce podezřelým v tomto případě bývá zdroj, eventuálně RAMky či základní deska (umírající kondíky v napájecí kaskádě) a také HDD.
Protože HDD je OK, můžeš udělat ještě test RAM (stáhni Memtest86+ -> vytvoř bootovací CD/flash ->nabootuj, nech běžet více průchodů, ideálně přes noc, nesmí se objevit ani jedna chyba).
Zbytek se testuje výměnou.

Diky za radu, taky jsem nejdriv planoval vymenit zdroj, ale kdyz zacalo to mnou popisovane "zpomalovani" PC, to asi bude se zdroje souviset tezko, ne? RAMky necham testnout pres noc, pokud na nich ale chybu neobjevim, disky uz jsem vyloucil, kam bych mel dal smerovat sva podezreni? Diky moc