Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunguje funkce převíjení zpět u set-top-boxu?

Jedná se o Alma 2800 a Zirkon Fire s příjmem dvbt2 signálu, nevím zda se jedná o špatné nastavení či závadu přijímačů? Na jednom stb nahrávám filmy a na druhém přehrávám, kde mi zpětné převíjení u reklam obvzláště chybí. V návodu tápám, poněvaž většina zkratek je pro mne tabu.
Děkuji za radu.

Protože každý přístroj může nahrávku ukládat v jiném formátu, který s druhým přístrojem nemusí být kompatibilní.
A nebylo by lepší místo dvou STB koupit jeden dvoutunerový? Třeba tento umí nahrávat 2 kanály současně a nějaký dříve nahraný pořad přehrávat.

Zpětné převíjení nejde na obou přístrojích...

Ještě jsem se nesetkal s přístrojem, který by neuměl v nahrávce přeskakovat (či převíjet) vpřed i vzad.

Taky jsem o tom uvažoval,nakonec jsem zvolil variantu dvou přístrojů z důvodu poruchy bych nemohl nahrávat ani přehrávat, naopak jsem z důvodu vzniklé poruchy přikoupil třetí přístroj. Ty přístroje jsou naprosto stejné včetně návodu pouze se liší v tom názvu, takže bych rád ten problém s pomocí poradny vyřešil. Nechce se mi investovat do dvoutunerového STB z výše uvedeného důvodu.

To je určitě rozumný důvod, ostatně ono zvládnout přístroj se dvěma tunery je už trochu složitější. Co máme nové video (DMR-UBC70), to dokáže nahrávat dvě věci souběžně a ještě se při tom koukat na libovolnou stanici, která je ve stejném multiplexu jako nahrávané pořady. Zní to pěkně, ale rodiče s tím mají docela problém, otázky typu nahrává to nebo ne, nebo proč mi to nejde přepnout na tento program (protože tady nahráváš dvě věci), jsou na denním pořádku. Abych pravdu řekl, také občas tápu, ale já se dovedu zorientovat. Měl jsem stb, který uměl něco podobného, ale koukat se šlo v rámci jen jednoho multiplexu, toho, ze kterého se spustilo nahrávání později. Pak jsem pořídil TV kartu do PC (a potom několik dalších) a stb někde leží a sedá na něj prach, přecejenom v PC se to se správným sw spravuje daleko lépe.
Také mám raději více jednoúčelových přístrojů, než jeden na všechno a na nic - s tou spolehlivostí je to dobrý postřeh. O to je pro mě horší, že jsem ještě úlohu osobního videorekordéru nesvěřil nějakému extra počítači, pořád to obstarává hlavní PC.

S tím zpětným převíjením je to u digitálního videa vždy problematické, s tím mají problémy i přehrávače pro PC (takový VLC jej třeba vůbec nemá, ale tam se dá pohybovat aspoň myší). Horší je to u multimediálního centra, kde v režimu DLNA nejde přetáčet ani dopředu rychlejc jak dvojnásobnou rychlostí, zpět nejde vůbec.

Právě jsem dokončil laborování s formátováním disku a jeho nahráním půlhodinového záznamu včetně následného přehrávání s též rychlý posunem vpřed i vzad. V STB v kterém byl záznam nahrán se problém nevyskytl. Po přemístění externího disku do STB pro přehrávání je problém na světě, proč ale nevím. Takže budu muset po přehrání všech filmů pro nové nahrávání přemísťovat STB včetně disku a naopak

Takže je to tak, jak jsem psal:

...každý přístroj může nahrávku ukládat v jiném formátu, který s druhým přístrojem nemusí být kompatibilní.

Měl sis pořídit stejné STB.
Ale než dělat takovýhle vopičárny, je opravdu lepší mít jeden dvoutunerový STB.