Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přehříváni základní desky

Ahoj
Po vyměně procesoru mi deska spoušti alarm přehřívání který je nastaven na 70 stupnů.
Spustil jsem Intelburntest abych vyzkoušel zda chladič procesoru bude zvládat i 100% zatíženi.
V programu Hwmonitor mi to vypisuje tyto teploty.
Teplota jádra max 59°C
ale teplota desky
TMPIN0 max 43°C
TMPIN1 max 63°C
TMPIN2 max 75°C
Pak test ukončen protože teplota pořad stoupala.
Když jsem dal prst na chladič na desce tak se na tom nedá udržet.
Napadla mě úprava chlazení chipsetu.
Deska je gygabyte ga-78lmt-s2p
Co by jste doporučily udělat ?

Vždyť ani nevíš, co ty teploty znamenají a co vlastně měříš. Máš nějaký problém? Jaký procesor tam byl a za co jsi ho vyměnil taky neuvádíš, ani zda používáš správnou verzi BIOSu.

Napsat "Co by jste doporučily udělat ?" vyžaduje opravdu velkou drzost :-)

Žebrováni chladiče jsem vyčistil proudem vody, ventilátor vyfoukal a utřel lopatky smontoval dohromady z procesoru jsem odstranil starou pastu a nanesl novou pastu.Chladič je správně upnuty. Cely počítač je čisty od prachu.

No jo, teplej vzduch z procesoru ti fouká na chipset.
Ty nezaslepený díry vzadu okolo grafiky ti tam dělají neplechu, vniká ti tama do bedny vzduch a zadní větrák se zdrojem ho zase berou a vyfouknou ven. Takže teplý vzduch uprostřed bedny zůstane a ohřívá chipset i procesor. Zaslep ty zadní díry, třeba izolepou, ať se ti usměrní proud vzduchu v bedně zepředu dozadu. Stejně tak zalep zbytečný perforace na bočnici, pokud tam jsou.