Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Bezdrôtový bezpečnostný kamerový systém

Zdravím, jeden známy by potreboval poradiť s výberom Bezdrôtového (WiFi) bezpečnostné kamerového systému... Cena do asi okolo 400€. Počet kamier 4 ideálne 5.

Čo myslíte o iGET HOMEGUARD HGNVK88304 ?

Alebo aj lacnejšie som pozeral SECURIA PRO WIFI4CHV1-B a PROVISION WIFI KAMEROVY IP SYSTEM len neviem či to má aplikáciu pre Android.

upřímně, tyhle snahy o frikulínské řešení "všechno wifi" chápu u lam, které nechápou podstatu kamerovky. Chápu i snahu ušetřit nákupem noname čínských šitů.
Ale nechápu, jak se pak na takový "systém" chce někdo spoléhat? Případnému útočníkovi stačí tu wifi zarušit a celý "systém" jde do kopru. Navíc místo PoE bude muset řešit napájení každé kamery nějakým adaptérem - upřímně řečeno, tohle je styl "Pat a Mat." Bude to stát peníze, ale výsledkem bude hračka bez reálného bezpečnostního významu.

O tom žiaľ ja nerozhodujem, taky bych osobne preferoval kabel, žiaľ týpek to chce cez WiFi, lebo jednu chce na garáž, ktorú má ďalej od domu, a že už má repeater, tak že aby nemusel ťahať káble cez dvor....

Čo sa ale zaručenia týka tak toho sa neobáva, má veľký dvor, a WiFi dosah je ešte daleko od brány kde bude natočená kamera.

repeater... jo tak to bude mňamka. ]:)
A s tím dosahem to je přesně opačně, než si maluješ - pokud je dosah wifi dobrý i mimo zorné pole kamer, útočník to bude mít daleko jednodušší. Rušičku (respektive jakýkoli wifi bastl, třeba z Raspberry) umístí do dosahu a počká si, až zboří tu wifinu. S přítomným repeaterem to bude ještě jednodušší.

a WiFi dosah je ešte daleko od brány

tým som myslel ďaleko od brány smerom do dvora.... teda že by prípadný "hacker" musel vojsť do dvora aby mal vôbec možnosť "hackovať" (teda zarušiť Wifi).
A inak stejnak sa nachádza na ulici, ktoré sú skoro ako lazy, takže tu stejnak neočakáva nejakého "rušiča WiFi"...

Ale súhlasím, byť na mne, taky bych použil kabel.

Navyše chce pre tenkamerový systém použiť HDD (160GB 5400rpm) zo starého skoro 10 ročného PC.
A chce sledovať obraz z kamier aj mimo domu cez Internet... problém je že by to muselo vysielať obraz cez Internet s uploadom len 1Mbps.

Sám nad tým krútim hlavou že ako to chce.

Vykašli sa na to, takýchto systémov som videl už XY a všetky majú jedno spoločné... majitelia im tolerujú väčšie, či menšie muchy a tvária sa, že je to ôk.
Teraz mením takýto systém u zákazníka za profi. A je na predaj.
Ale ja by som ho nechcel ani zadarmo.
2 z 8 kamier občas vypadavaju:-)