Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poítže s repeaterem

Dobrý den
Už přibližně půl roku používám internetový repeater ASUS RP-N12 a zcela bez problémů (připojeno skrze wifi). Nyní ale, po zakoupení nového modemu se nedaří na síť přes repeater připojit. Nepomáhá ani připojení WPS. Repeater signál wifi zachytí a umožní se k ní z notebooku připojit. Nicméně i přes potvrzené připojení k mé síti internet nefunguje. Možnost "Odstranit potíže" žádnou chybu nenalézá. Z několika zařízení mám odzkoušeno, že z modemu vychází wifi signál naprosto v pořádku. Obrátil jsem se na podporu firmy ASUS ale tam mne smázli, že zařízení je pravděpodobně nekompatibilní s novým modemem. Původní modem byl ZyXEL P-600HW-T3 v2, nahrazen je modelem ZyXEL VMG3312-T20A. Moc se mi to nezdá, ale nechápu čím jiným by to mohlo být. Alespoň mi mohli navrhnout vhodnou alternativu současného repeateru.

Děkuji za rady
Vojko

podpora má trochu pravdu. starý router byl géčkový (802.11g) a měl tak omezený počet režimů, se kterými nemohl tvůj enkový repeater asus vyjebávat.
obvykle pomáhá nastavení všech volitelných možností wifi na vysílacím zyxelu napevno:

- šířku pásma /wireless bandwidth ... 20mhz
- zabezpečení / wireless security ... wpa2+aes
- když vysíláš signál přes 1 zeď, lze zvolit napevno wireless mode ... 11n / přes silné zdi lze omezit na pomalejší ... 11g / pro neurčité podmínky nechat ... 11b,g,n
- v rodinném baráku to neřešit, v paneláku nastavit vysílací kanál na ten nejméně zarušený (kontrola třeba přes android appku)

a nakonec: repeatery jsou shity a radit se spolehlivým provozem by ti měl ten, kdo ti ten krám doporučil.

Chyba môže byť v nastavení šifrovania. Skontroluj ako si to mal nastavené na starom routri.
Bolo by vhodné aby si to sem potom napísal. Podľa toho bude možné doporučiť ako to treba nastaviť na novom routri.