Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Driver Booster - atd..

Zdravím, chtěl bych se zeptat, je Driver Booster od Iobit ( škodlivý ? Či místo aktualizaci udělá větší bordel ? ) popriklade který software je nejlepší ?

Děkuji za odpovědi. :-)

Tohoto tu nebolo za posledných 24 hodín málo, možno by stačilo hľadať... fakt sa mi nechce neustale opakovať že boostre su len rozdrbávače systému... drivery sa sťahujú zo stránky výrobcu MB.

V tom prípade aj samotný W10 tvorí rozdrbávač systému, ak si počas inštalácie z vlastnej vôle naťahá širinou marinou generiká z radov ovládačov poskytnutých na spriatelených serveroch samotným Redmondom.

Driver Booster disponuje detto databázou ovládačov schrastených po celej zemeguli.

Lenže výhodou je, že ti na monitore poskytne DriverBooster podrobný výpis s číslom, aktualizáciou ovladača a tak si môžeš vybrať, prípadne každý jeden ponúknutý ovladač verifikovať priamo na stránke výrobcu, či ťa nešáli.

Jedine tupec si svojou neodbornosťou nainštaluje dobrovoľne nekompatibilný ovládač. Lenže inštalátor W10 robí tieto úkony sofistikovane na pozadí bez možnosti výberu zo škály generík ovladačov počas čistej inštalácie.

V jednom máš pravdu - Nuda je miestny šašo (bez neho by tu bola nuda :-D ), ale v podstate má pravdu. Win10 totiž nepozerá pri "aktualizácii" ovládačov na to, aký je potrebný ovládač. Vidí len prvý údaj VID - napr. PCI/VEN_100****** a ostatné už nerieši a tak nainštaluje ovládač napr. pre grafiku do NB ovládač pre desktop grafiku. DriverBooster to robí podobne - vyhľadá všetky ovládače len podľa VID - prvé čísla a ty musíš správne vyhľadať.... To už radšej od výrobcu NB, alebo výrobcu komponentu.

Nevidim dovod preco pouzivat nieco podobne ked samotne ovladace najdes na strankach kazdeho normalneho vyrobcu. Ak nevies typ, model HW a nevies ich najst v systeme mas nato rozne jednoduche app ako Belarc, Everest, atd. ktore ti daju presny model a snim je uz nasledne lahke dohladat presny ovladac priamo u vyrobcu.

popriklade který software je nejlepší ?

mozek. neznáš? škoda.

jediný sw co se hodí je nějaký zobrazovač vendor & device. stačí i správce zařízení, viz varianta 3.
a vyhledávač, ať máš kam zadat typ své základní desky.

o prázdninách jsem už párkrát komentoval omezenost bfu, beznadějně závislých na automatických stadovačích driverů. nemá smysl to denně opakovat.
když někdo věří, že ovladač časem stárne a kazí se, asi by neměl být u pc jako správce.
a když neví, že záleží na pořadí instalace, mělo by mu stačit si to 1x přečíst.

Nepotřebuješ žádný Driver booster ani nic podobného. Při instalaci Windows nainstaluješ drivery základní desky/chipsetu, dále drivery grafiky, zvukovky, případně další (tiskárna, skener atd.).

Pokud vše funguje, nemáš žádný důvod drivery měnit, ony se časem nezkazí. Jedinou výjimkou jsou ovladače grafiky v případě, že jsi hráč. Tam je dobré čas od času, jak se ovladače optimalizují v souvislosti s vycházejícími hrami, čas od času nainstalovat novější, může to zvýšit výkon ve hrách. Ale netřeba to asi dělat každý měsíc, já tak činím jednou za rok, případně i později. Nerýpu do toho, co funguje.