Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nejde mi připojení přes kabel pouze přes wifi

Mám problém nejde mi připojení přes kabel pouze přes wifi, u připojení mi svítí vykřičník. Koupil jsem switch

https://www.czc.cz/netis-st3105s/205314/produkt?gclid=Cj0KCQjwhdTqBRDNARIsABsOl9_QHADPymxWEkiqqg5s-HGA-eIU4cR8sNXwbnbzG3zgI1NStwUAGIUaAvIvEALw_wcB

a celý sem si to rozjebal ted bych to chtěl zpátky ale net nefunguje jen přes wifi, co mám dělat...
Změna předmětu, původně: internet (karel)

Hledal bych nejdřív mechanickou závadu - posvítil bych si do konektoru, jestli neni poškozený, prohlédnul bych koncovky kabelů, jestli nejsou poškozené, koknul bych, jestli svítí nebo blikají ledky (jestli je PC ve spojení a komunikuje), pak bych se kouknul na nastavení připoení podle komentáře, co je k tomu vykřičníku. Pokud jde o internet (ne domácí síť), měla by být přiřazená správná adresa, ne např. 169.254.x.x ale to windows po nějaké době udělá sám (v linuxu jsem se tím nikdy nemusel zabývat, tam to šlo vždy ihned, ve windows to buď musím popohnat (nechat získat IP adresu) nebo počkat).
Osobně bych teda 100 megový switch nekupoval, podle mě je pomalý i gigabit, ale je fakt, že já přesunuju i mezi počítači velké soubory, na internet to bohatě stačí.