Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC sestava

Zdravím, prosím poraďte jaké si mám koupit nové PC. Jedno mám sice doma, ale teď jsem koupil nový monitor LG 22´a moje integrovaná grafická karta to nedáže na monitoru zobrazit v plném rozlišení. Tedy nějakých 1600 na 1050. Do starého PC už nechci investovat, jelikož je tam prý nějaká špatná a hlavně stará deska, do které se nedá ani rozšířit o novou grafiku. Prosím poraďte, nejde mě o hry, ty nějak nehraji, ale chtěl bych aby PC - respektive monitor jel na plno a nebyl obraz rozmazaný - nebo problikával atd... Nejraději bych PC s OS Win XP - či vista, ale jenom tak asi do 12000,- včetně dph. Jde mě čistě jenom o tu bednu, monitor, repro atd již mám. Děkuji za odpovědi. A zase prosím, nezlobte se, jsem PC laik a proto mějte trpělivost. :-)

Dobrý den, prominte že píši až ted, ale musel jsem se na chvíli vzdálit, myslíte si tedy, že 12000 je opravdu hodně??? Teda jde mě spíše jak jsem psal, o ten monitor, z toho mám strach... když jsem měl před tím 19´tak to jelo vše v pohodě, ale ted má ta 22´nějaký jiný rozlišení a chtěl bych to na plno... pěkný zobrazení... jako aby ta grafika to vytáhla, nebo spíš utáhla... děkuji za odpoved

ještě než pošleš své staré PC ke všem čertům, ověř si, že v BIOSu je pro grafiku vyhrazeno alespoň 8MB RAM a dále že ve Windows je nainstalována poslední verze grafického ovladače a že jsi nainstaloval a nastavil .INF soubory od monitoru. Tím by mělo být vše vyřešeno a IMHO není třeba nového PC

Jinak pokud bys opravdu nové PC chtěl, tak bych ti doporučil postavit vše na AMD:

CPU AMD 5x00+ nebo 4850e
MB něco s AMD780G (integrovaná celkem brutální grafika, včetně DVI portu)
RAM 2GB
HDD min 320GB
DVD-R SATA LG nebo Samsung
WinXP HOME OEM

tohle bude sakumpakum stát cca 10 tisíc s daní. Můžeš samo navýšit disk a CPU, fantazii se meze nekladou.

Zdravím, moc děkuji za odpoved a za radu, ale ještě jsem se chtěl zeptat, jak jste se ptal o nastavení v tom biosu aspon 8MB, (jestli tam mám nastaveno), teda vubec nevim kde to hledat, jelikož jsem naprostý ultra - PC laik a fakt nevím... a jestě jeden dotaz, jak jste mi psal o té sestavě, co by jste mě doporučil, co se týče té integrované grafiky... lze tam v případě dát i jinou grafárnu??? Tedy jestli je tam volný slot... děkuji moc za odpověd. s pozdravem David

naprosto bez problémů. Pokud tě to uklidní, stavěl jsem několik PC s ještě starším čipsetem 690G a 22" LG monitorem a jedou jako z praku. Nicméně mě zaráží, že s tím máš problémy ty, protože pokud ten tvůj starý PC není starší než 8 let, tak to prostě musí jít a musí to umět - stačí to jen korektně nastavit.

v tom biosu aspon 8MB

já to mám pod nastavením "advanced bios features" a dále něco jako "frame buffer size" - u některých biosů dnes nejde ani nastavit nižší hodnota než 16-32mb, ale nepíšeš typ tvé základní desky*.

*) typ boardu je napsaný na brožurce cos k pc dostal, na krabici od desky, na faktuře, zjistí ti ho programy: cpu-z, everest, nssi, různé hwinfo...

Zdravím, omlouvám se že píši až ted, ale práce, je práce... základní deska je: Intel Villanova D845GLVA. Prosím zkuste se mrknout, zda by se to dalo nějak nastavit, sice jste mě tady psal, že něco v tom biosu, ale fakt tomu nerozumím, nevím přesně kde to hledat... Děkuji MOC za odpověď...

Tak mala inspirace na tiche pc..dovolim si rict, pc ktere nepujde slyset...

zdroj: Chieftec APS-450S 450W: 1 285,-
product.jsp

deska: Biostar TA790GX A2+ - AMD 790GX: 2 118,- (mozna bych volil asus, ale je o 1k drazsi)
product.jsp

skrin: CoolerMaster Elite 331 RC-331-KKN1-GP: 843,-
product.jsp

procak: AMD Athlon 64 X2 5400+ EE (socket AM2): 1 844,-
product.jsp

disk: Samsung SpinPoint F1 HD322HJ - 320GB SATA II: 1 015,-
product.jsp

pamet: Geil DIMM 2048MB DDR II 800MHz Black Dragon (GB22GB6400C4DC): 1 022,-
product.jsp

cd-rom: Samsung SH-S223F černá bulk: 480,-
product.jsp

cpu chladic: Scythe SCORC-1000 OROCHI CPU Cooler: 1 357,-
product.jsp

Microsoft Windows XP Home Edition CZ OEM: 1 749,-

celkem to vychazi asi na 11,5K Kc...a bude to ticha sestava, i kdyz nevim jak je to s dodavkama desek s 780gx. Lze v budoucnu snadno upragovat procesor + pridat grafiku a bude z toho i vykonny herni pc.