Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pracovni stanice

Ahoj,
premyslim nad vymenou notebooku (Toshiba Portege 32GB ram, ssd) za desktop.
Jsem programator, pracuji na 4k monitoru a mam otevreno nekolik VS code editoru, git, virtualni dockery, prehravam video z chromu nebo prehravace, photoshop a spousty zalozek v chrome.
Zadny render videa ani cad appky.

Tahle zatez, zvlast po nejake dobe dava notebooku zabrat a neni moc rychlej.

Zajimalo by me, jestli si u desktopu pomuzu.
Pomuze 64 ram, nebo 128?
Je hodne ram vhodne pro tuhle Windows zatez, nebo se daji vyuzit jen pri renderu apod?
Protoze 16GB ram se zda jako limit u bezne prodavanych notebooku i desktopu a to i workstations.

Da se postavit pocitac, kde bude vsechno bleskove rychle? Na co bych se mel zamerit?

Diky

Tak snad vidíš, jestli pomalost způsobuje zaplnění paměti, vytížení procesoru nebo diskové operace. Podle toho je pak potřeba se zařídit.
Muj tip je, že nedostatkem paměti to nebude. SSD už máš, ale možná by pomohlo NVMe místo SATA.
Máš hodně spuštěných aplikací, možná bys využil procesor s větším počtem jader.

Ja taky programujem, mám 3x fullHD monitor.

Aj napriek tomu že som hodne náročný uživatel, podobne ako vy,... tak som nikdy viac ako 12-13GB RAM nevyužil, teda na tento účel,... když som ale ešte k tomu spustil stockfish engine tak až vtedy som zaplnil celú 16GB RAM a začal používať SWAP. I když pravda, photoshop ten nepoužívam a že vraj je dosť žrút pamäte, a taktiež ani Windows, ktorý taky oproti Linuxu zožere o 3GB viac... ostatne i tak predpokladám že 32GB RAM nieje to čo Vás omedzuje v práci. Ostatne si to môžete pozrieť v task manageru.

ale inak je pravda že Desktop je furt lepší než notebook v stejnej cenovej kategórii.

Popravde zameral by som sa na procesor a GPU (teda když aj s Photoshopom pracujete), áno i na RAM je dobré sa pozerať, ale u kapacit nad 32GB už to není zvyčajne brzda, že by bol PC pomalí lebo by všetko načitával zo SWAPu. Ja si myslím že u Vás je limit procesor.