Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 10 startup issues - sfc command

Dobrý den.. Občas mám problém s načtením windows takže můj PC run into problem a třeba se restartuje a spustí až na 2-3. pokus. Ptám se proto, že bych rád tenhle problém vyřešil, dřív než se stane, že už windows nespustím. Na internetu jsem se dočetl, že někdy stačí spustit command prompt a příkaz /sfc aby windows přišel na to např. které soubory jsou poškozené, příp. je opravil. To jsem sice provedl ale vzhledem k tomu, že jsem dost laik, tak nevím jestli byl problém vyřešen a případné chyby opraveny. V příloze posílám screenshot logu s uskutečněným scannem systému (/sfc). Za rady moc děkuji!

to není log, ale nápovědné hlášení. není správně celá syntaxe, typicky se používá:

sfc /scannow

obvykle to nic nevyřeší, ale za pokus nic nedáš.

co se děje po spuštění je částečně vidět v prohlížeči událostí - protokoly windows - system.
ale nepíšeš ve které chvíli start selhává, kam až se to dostane nebo co to hlásí.

taky se dají vyčíst parametry disku, na smart hodnoty je dobré: crystaldiskinfo
pak se dají zkontrolovat chyby souborového systému: vlastnosti c: - nástroje - kontrola disku
jestli padá hned bootloader, může být problém už na "rezervováno systémem" - tento oddíl není v průzkumníku vidět, ale ve správě disků (diskmgmt.msc).

na stabilitu windows (a spolehlivý zápis na disk) má vliv i fungování ram. existují bootovací média s memtest, taky ms má kdesi ve windows schovanou diagnostiku paměti.

Hlavně zbrkle nereinstaluj.

1. provést řádnou kontrolu disku (ideálně všechny oddíly) včetně kontroly povrchu disku (to dnes už W10 zvládají přímo ve Windows, výsledek se pak objeví v eventlogu, takže můžeš zkontrolovat, zda našel chybné sektory)
2. reboot
3. provést sfc a opakovat/provádět tak dlouho, dokud bude nalézat chyby.
4. doporučuju vypnout fastboot