Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zprovoznit přístup do PC na domácí síti?

Na domácí síti mám několik PC.
Vše funguje jak má, přístup na web, pošta...
Můj problém je ten, že ačkoli všichni máme povolené sdílení nikdo se ke mně nedostane.
Já se dostanu do sdílených na jakýkoli komp, i ostatní mezi sebou, jen ke mně to nikoho nepustí.
Zjistil jsem ještě že mi nefungují ani aktualizace (zřejmě si mně jejich server nemůže ověřit......systém mám legální a dřív to šlo normálně).
A taky nefunguje připojení přes bluetooth např. když chci připojit mobil ani ho nenajde.

myslím že je zakázána nějaká služba nebo co a vše souvisí právě s ní.
můžete mi prosím poradit?

ještě dodám že jsem zkoušel vypnout firewall, dokonce jsem ho i odinstaloval a pak nainstaloval jiný a nic.
taky jsem odebral síťovku a pak znovu nakonfiguroval nové připojení a taky nic.

na všech PC jsou Windows XP professional, jsme propojeni kabelovým připojením, všichni se vidíme a jen ke mně nemá nikdo přístup.
Používal jsem ESET Smart Security který jsem vyměnil za BitDefender Internet Security

vypadá to jako by můj počítač odmítal příchozí komunikaci

ujasni si konečně:
- na kterých pc máš povovoleno zjednodušené sdílení - osobně zkontroluj. zjednodušené sdílení si tuším samo aktivuje účet guest (už to je důvod takové svinstvo nepoužívat, zvlášť když máš profi které ho nepotřebují).
- ve složkách které mají být na tvém pc sdílené zkontroluj přístupová práva. podřadná verze home to umí jen v nouzovém režimu, budeš muset přežít dva restarty.

normální člověk, poté co dostane xp pro do ruky, nejdřív vypne tu default prasečí grafiku ať se nepoblije. vypnutí zjednodušeného sdílení následuje 5 vteřin potom. a od té doby nastupuje normální řízené sdílení podle práv k účtům.

bonus kontrola navíc: pokud do toho domotáváš různé firewally, vždy zkontroluj povolenou výjimku pro sdílení souborů v místní síti.

zjednodušené sdílení je na všech PC.
na všech PC jsou winXP professional.
z druhého PC si na sebe bez problémů pingnu ale to je jedinné.
povolenou výjimku ve firewallu pro sdílení souborů v místní síti mám.
- ve složkách které mají být na tvém pc sdílené zkontroluj přístupová práva .........tady přesně nevím co myslíš

nestojím o takovéto rady jestli kupovat XP pro nebo ne a nevím kde jsi přišel k tomu že potřebuji nastavit práva na adresář a že to neumím?
mám doma 3 kompy všechny spravuji já a vše na síti běží, jen s tímto PC mám ten problém že se nedostanou zvenčí dovnitř.
pokud bych nenasdílel jinou složku pak by ostatní aspoň viděli Tiskárny a faxy a třeba naplánované úlohy nebo sdílené dokumenty a prosím neptej se proč mám tyto povoleny jako sdílené.
vypisuji sem věci co jsem udělal protože že se na to za chvíli někdo zeptá, to že jsem zkoušel ping tak taky asi proto že se mně jinde na to ptali a pokud to není důležité tak na to nemusíš reagovat.
sakra potřebuji pomoc a ne aby si tu na mně někdo vytahoval triko 3-[

Este si neskusal ten program "wireshark"?
Mozno si budes vediet rady ked sa pomocou tohoto programu kuknes kde to skonci... pripadne sem daj vediet ak nebudes z toho moc mudry...
Lepsie je to "niecim" odmerat ako meditovat nad tym v com to moze byt...
Zameraj sa na port 139/TCP ktory je zodpovedny za spravu zdielanych zdrojov. Stara sa o autentizaciu klientov a zamykanie suborov...

Jednoduche how-to...
Po nastartovani Wiresharku
- menu Capture->Interfaces
- Vyberies si spravny Interface pre pozeranie sietovej prevadzky (LAN)
- Na tom spravnom Interface kliknes na tlacitko "Options"
- Vpravo dole vo volbe "Name resolution" zrusis vsetky volby
- Das "Start"
- kazdy jednotlivy riadok znamena jeden prichodzi alebo odchodzi paket z tvojho PC
- do policka "Filter" napis bez uvodzoviek: "tcp.port eq 445" a zatlac "Apply"...
- hladaj riadok v stlpci "Info" kde bude uvedene "Path:" a na konci "IPC$
- potom o niekolko riadkov nizsie v stlpci "Info" kde bude uvedene "User:"
- ked je chyba v hesle je o niekolko riadkov nizsie uvedene -> Error: STATUS_LOGON_FAILURE
- ak prebehne prihlasenie korektne uvidis tam riadky s "Trans2 Request" a "Trans2 Response"
- Je mozne ze u teba by mohol byt problem v interkonekte IPC$ nakolko sa ti nezobrazi ani vyzva na zadanie mena a hesla
na zdielany priecinok...
pozri ci mas spustenu sluzbu
"Remote Procedure Call (RPC)" - ma byt spustena Automaticky...
"Remote Procedure Call (RPC) Locator" - ma byt zastavena, typ spustenia: manualne
"Net Logon" - ma byt zastavena, typ spustenia: manualne
"Mesenger" - ma byt zastavena, typ spustenia: manualne
"Workstation" - ma byt spustena Automaticky
"Computer Browser" - ma byt spustena Automaticky

touchwwod ma pravdu... na XP bezi sharing uz na porte 445/TCP