Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Capsman na dualnom AP v bridge

Riesim u zakaznika nasledovny problem.
V objekte su 3 dualne ap (Mikrotik) riadene branou cez Capsmana. Cela siete je v jednom rozsahu.
Problem je ako manazovat 5GHz siet cez Capsmana, pretoze cez winbox to nastavit nejde vobec a ked pridam interface wireless cap set interfaces=wlan2 tam si zrusim kleinta na wlan1. Vyzera to na bug v MT, pretoze sa asi nepocitalo s variantou, ze bude dualne AP v bridge.
Riesil to uz niekto?

Moj problem je, ze ja viem zapnut CAP na jednom AP, druhe zostane tak ako bolo a ked CAP prepnem na wla2 disabluje sa mi zase prve.

08:30:53 caps,error removing stale connection [CC:2D:E0:97:B0:FC/19/2747,Run,CAP-6
348B6DF820E] because of ident conflict with [CC:2D:E0:97:B0:FC/19/3671,Join,CAP-63
48B6DF820E]
08:30:53 caps,info [CC:2D:E0:97:B0:FC/19/3671,Join,CAP-6348B6DF820E] joined, provi
des radio(s): CC:2D:E0:97:B0:FF
08:30:53 caps,info cap10: selected channel 5600/20-Ceee/ac/DP(27dBm) (fixed)
08:31:14 caps,error removing stale connection [CC:2D:E0:97:B0:FC/19/3671,Run,CAP-6
348B6DF820E] because of ident conflict with [CC:2D:E0:97:B0:FC/19/cba6,Join,CAP-63
48B6DF820E]
08:31:14 caps,info [CC:2D:E0:97:B0:FC/19/cba6,Join,CAP-6348B6DF820E] joined, provi
des radio(s): CC:2D:E0:97:B0:FE
08:31:14 caps,info Wifi_sklad-1: selected channel 2412/20-Ce/gn(20dBm) (saved)

Jj, ale provisioning mam nastaveny takto:

radio-mac=CC:2D:E0:97:B0:FE hw-supported-modes="" identity-regexp=""
     common-name-regexp="" ip-address-ranges="" action=create-dynamic-enabled
     master-configuration=Sklad slave-configurations="" name-format=identity
     name-prefix=""

 1   radio-mac=CC:2D:E0:97:B0:FF hw-supported-modes="" identity-regexp=""
     common-name-regexp="" ip-address-ranges="" action=create-dynamic-enabled
     master-configuration=Sklad5G slave-configurations="" name-format=identity
     name-prefix=""

 2   radio-mac=00:00:00:00:00:00 hw-supported-modes=gn identity-regexp=""
     common-name-regexp="" ip-address-ranges="" action=create-dynamic-enabled
     master-configuration=Config slave-configurations="" name-format=identity
     name-prefix=""

 3   radio-mac=00:00:00:00:00:00 hw-supported-modes=an identity-regexp=""
     common-name-regexp="" ip-address-ranges="" action=create-dynamic-enabled
     master-configuration=Config5G slave-configurations="" name-format=identity
     name-prefix=""

Mam 4 konfigy 2G a 5G pre AP1,2 a 2G a 5G pre AP3 (ine ssid) a nefunguje mi to ani na jednom a ako vidis na tretie ap posielam konfigy priamo na mac.

mam neco podobneho - v siti jeden rb750 jako router a capsman a k tomu sest RouterBOARD wsAP 5Hac2nD - pred dvema lety pri instalaci jsme narazili na tento problem. Jakmilse se zapne wlan2 do capsmana tak v logu plno hlasek o radio-mac conflict a jednotliva ap se odpojuji a pripojuji porad dokola. takze resenim pouzit capsman jen na 2ghz radio. mezitim se objevilo par oprava na radio-mac conflict ale kdyz to zkusim tak to jde opet do koppru

Co sa tyka vzhladu ano, co sa tyka funkcii tak nie. S podporou UBNT bojujem uz roky a dozadujem sa podla mna normalnych funkcii do kontrolera...napriklad meranie priepustnosti medzi bodmi, ci stratovost na linkach a pod. Prave toto musim nahradzat Dudom od MT.
Ale capsman nie je zdaleka dokonaly, asi 2 mesiace dozadu som ho musel vypnut u jedneho klienta, zrazu prestali chodit kleinti cez jedno AP a nevedel som preco. Ip dotali, po ap packet siel a dalej uz nie. Nepomohol ani reset AP, ani zmena fw, proste nic. Ked som AP vyhodil z capsmana nabehlo to.