Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Padání her na lištu

Ahoj, před pár dny jsem si nechal v CZC postavit PC. Po zapnutí PC jsem aktualizoval ovladače grafické karty a 2 dny nebyl žádný problém. Pak přišel problém s problikáváním různých "glitch" efektů na jednom místě. Po chvilce Googlení jsem zjistil, že chyba je nejspíš v ovladačích a nainstaloval starší. Dnes, když vyšla verze ovladačů, která má být fixnutá, tak mi každá hra spadne po pár vteřinách na lištu a pokud ji znovu otevřu, tak začne opět blikat část monitoru. Nepomohl ani opětovný downgrade ovladačů. Grafickou kartu jsem zkoušel do slotu domáčknout - dle mého je v korektní poloze.
Děkuji za případné rady.

Sestava:
Win10, 64-bit
MSI B450 TOMAHAWK - AMD B450
AMD Ryzen 5 3600
Sapphire Radeon PULSE RX 5700 8G OC, 8GB GDDR6
HyperX Predator 16GB (2x8GB) DDR4 3200
Samsung SSD 860 EVO, 2,5" - 250GB
Seagate BarraCuda, 3,5" - 2TB
Seasonic Focus Plus Gold - 750W

aha, rozesráno ccleanerem, jak jinak. to potom chápu, že nedokážeš ani přečíst název normálního programu a stáhnout ho podle odkazu.
celé to "padání na lištu" nemusí být vadou driveru grafiky, ale spíš doinstalovanou nekompatibilní verzí nějakého sw, jehož proces/služba si na sebe vynutí fokus.
své by k tomu mohl říct i prohlížeč událostí (eventvwr.msc) - > protokoly windows -> aplikace, systém.

ještě jednou a pomalu: podezřelé je všechno, co není od ms.
z jednoduchého důvodu: windows jako celek v aktuální verzi ms testoval (nebo betatestoval na miliónu živatelů). zatímco konflikt neznámých verzí aplikací s touto verzí windows postihne každého stého? tisícího?

s lidmi, závislými na stupidních čisticích programech, nemá moc cenu něco řešit, to si všimni.
takže stručně: máš problém s nekompatibilitou, ignoruješ co píšu a necháváš běžet na první pohled zbytečné aplikace - k čemu ty věci od msi, logitech framework?
ten lmm krám snad můžeš taky dočasně na pár dní vypnout, až se prokáže že on to nezpůsobuje.
o ccleaneru se škoda opakovat - ostatně proč musí trvale běžet na pozadí?

Snad jsem odinstaloval vše co jsem měl.
V Process exploreru jsou nyný procesy jen od Microsoftu, AMD, Realtek a Valve (Steam).
V Prohlížeči událostí nevím co přesně hledat. Chyb(40) a Upozornění(26) je tam požehnaně.
-
Při zkušebním zpuštění hra úplně spadla bez jediná chybové hlášky. Na druhý pokus rovnou BSOD s kódem "VIDEO_SCHEDULER_INTERNAL_ERROR".

services:
amd external events utility - k čemu?
amd user experience - k čemu?
ten realtek audio universal service je taky divný. driver to není, ten se spouští jinak (a byl by v jiné sekci). jejich ovládací panel mívá ikonu. a je to rok staré, netestované s tvými updatovanými w10.
hry nehraju, netuším k čemu je easy anticheat.

task scheduler:
všechny položky od amd mi připadají zbytečné a zrušil bych jim zatržení. updater amd stejně nezachránil tvůj ovladač grafiky, když se ho windows (nebo ty) rozhodl přepsat.

proč si trochu neroztáhneš levý sloupec, ať vidíš název procesu - třeba ty žluté nenalezené.

prohlížeč událostí:
levé menu protokoly windows -> aplikace, systém.
zobrazí to časovou posloupnost chyb, co jim předcházelo a co se v těch chybách píše. (sledovat jejich počty nemá moc význam)

bsod:
nirsoft bsod viewer -> caused by driver. ale obávám se, že řekne jen vadný ovladač.